18:20, 11 Грудня 2019

В Україні починають тестувати додаток з електронними водійськими посвідченнями

В Україні запускають тестування додатку «Дія», що є першим кроком для впровадження електронних водійських посвідчень та техпаспортів в Україні.

Про це повідомляє “Укрінформ”.

Це розповів віцепрем’єр-міністр цифрової трансформації Михайло Федоров під час брифінгу 11 грудня.

«Сьогодні ми запускаємо першу чергу бета-тестування додатку «Дія», який є «державою у смартфоні», це наш перший крок. Перші послуги, які будуть у цьому додатку — можливість використовувати електронні водійські посвідчення та електронний техпаспорт. Також буде можливість через месенджери спілкуватися з державою, ставити питання… Ми вважаємо, що саме ця перша послуга допоможе нам отримати мільйони користувачів серед українців, і вони відчують масштабно перші етапи трансформації», — сказав Федоров.

Він зауважив, що розробили додаток протягом декількох місяців без залучення коштів з Державного бюджету у партнерстві з українською ІТ-компанією “EPAM”.

За його словами, водіям вже можна заходити і залишати заявку на сайті Мінцифри, у тестуванні зможуть взяти участь 20 тисяч водіїв.

«Є декілька способів ідентифікувати себе у додатку — через “BankID”, онлайн-банкінги, за три секунди відбувається ідентифікація. Дані будуть захищеними», — сказав Федоров.

За його словами, перевіряти справжність водійських посвідчень поліцейські зможуть за допомогою QR-кодів у додатку через планшет та смартфон.

Перший заступник начальника департаменту Патрульної поліції Олексій Білошицький зауважив, що поліцейські готові до реалізації проєкту у тестовому режимі і перевірятимуть документи за допомогою планшету, а в майбутньому за необхідності і з власних смартфонів.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: