12:35, 22 Березня 2021

В Україні почався другий етап вакцинації

В Україні з 22 березня розпочинають роботу стаціонарні пункти щеплення та стартує другий етап вакцинальної кампанії, на початку якого проти коронавірусу щеплюватимуться сімейні лікарі.

Про це на брифінгу оголосив міністр охорони здоров’я Максим Степанов, — повідомляє кореспондент “Укрінформу”.

“З 22 березня в Україні розпочинається чергова ланка другого етапу вакцинації — до організації щеплень окрім мобільних бригад додаються ще стаціонарні пункти щеплень у кількості 565 одиниць… З цього тижня ми переходимо до наступного кроку в межах другого етапу вакцинації — це імунізація сімейних лікарів, які безпосередньо контактують з хворими”, — сказав глава МОЗ.

За його словами, загалом розгорнуть 2,5 тис. пунктів щеплень. До складу такого пункту будуть входити лікар, два медпрацівникки середньої ланки, реєстратор.

Також продовжиться вакцинація медпрацівників з першого етапу вакцинальної кампанії, додав міністр.

Він нагадав, що вакцинальна кампанія в Україні передбачає 5 етапів. Водночас МОЗ передбачило можливість проведення двох етапів одночасно, що й відбуватиметься зараз.

Зокрема, на першому етапі щеплення проти коронавірусу отримують лікарі медзакладів, які надають допомогу хворим на COVID-19.

На другому етапі передусім вакцинуватимуть сімейних лікарів, які першими контактують з інфікованими. На цьому етапі вакцинальної кампанії планується охопити максимальну кількість працівників первинної медичної ланки.

Крім того, за словами Степанова, після доправлення нових партій вакцини до другого етапу вакцинальної кампанії будуть долучені працівники соціальної сфери, громадського здоров’я та люди віком за 80. Вакцинація цієї категорії громадян, які вже попередньо записалися на щеплення через сімейних лікарів або через додаток “Дія” чи Контакт-центр МОЗ, має розпочатися з 29 березня.

На сьогодні в Україні від COVID-19 провели 111 025 щеплень, з яких 111 024 осіб отримали першу дозу вакцини.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: