23:26, 28 Березня 2019

В Україні 18 років не проводили перепис населення

В Україні перепис населення не проводили близько 18 років: це, у свою чергу, ускладнює проведення соціологічних опитувань.

Про це в ефірі програми «Нині вже» на Громадському заявив генеральний директор Київського міжнародного інституту соціології Володимир Паніотто.

«Різниця у різних центрах зараз пов’язана з тим, що у нас дуже складні умови для проведення досліджень. Тому що в Україні перепису не було 18 років. Ми не знаємо, який відсоток людей в кожній області, а вибірка будується таким чином, що ми розподіляємо, кого будемо опитувати по областях: в залежності від відсотка того, скільки там зареєстровано виборців», — зазначив Паніотто.

Соціолог пояснив, що деякі соціологічні центри використовують дані ЦВК, інші — дані Держкомстату. За його словами, ці вибори покажуть, «який з підходів є більш раціональним».

«Крім того, міграція з Донбасу: наші органи різні, два міністерства, оцінюють її з точністю до 700 тисяч, і невідомо як вони розподіляються. Також після безвізу зросла міграція закордон і невідомо скільки людей залишилось», — додав Паніотто.

28 березня соціологи оприлюднили опитування, яке проводив Фонд «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва спільно з Київським міжнародним інститутом соціології.

Згідно з останнім опитуванням, кандидат у президенти, шоумен Володимир Зеленський залишається лідером президентського рейтингу. Майже на 10 % від нього відстає чинний президент Петро Порошенко.

Водночас згідно з даними опитування групи «Рейтинг», Зеленський лідирує, а Тимошенко й Порошенко йдуть нога у ногу.

Голосування у першому турі виборів президента України відбудеться з 8:00 до 20:00 31 березня.

Офіційні результати голосування українців мають оприлюднити не пізніше 10 квітня. Якщо буде другий тур, він відбудеться 21 квітня.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: