20:18, 25 Лютого 2019

В шести районах Волині зросла захворюваність на грип та ГРВІ

На Волині спостерігається низька інтенсивність епідемічної активності ГРВІ та грипу. За даними закладів охорони здоров’я за останній тиждень кількість хворих гострими респіраторними вірусними інфекціями (ГРВІ) та грипом в області зменшилась на 7%.

Про це повідомляє Волинський обласний лабораторний центр МОЗ України.

Зафіксували локальні перевищення епідемічних порогів в шести районах області, а саме: у Рожищенському районі (на 43 %), Ковельському та Камінь-Каширському районах (на 36 %), Шацькому та Любомльському районах (на 11 %), Іваничівському (на 8,5 %). Найнижчі показники – у Любешівському, Ківерцівському районах та м.Нововолинську.

З початку епідемічного сезону, котрий розпочався 1 жовтня 2018 року, перехворіло понад 111 тис. волинян – це 11 % населення області. Інтенсивний показник захворюваності в поточному епідсезоні на 33 % нижчий рівня аналогічного періоду минулого року. В сезоні 2017-2018рр. епідемічна активність грипу та ГРВІ в області припадала саме на цей період.

В структурі захворюваності 64 % становлять діти до 17 років (4 тис. 21 особа).  Найбільше уражена група – це школярі (67 % від захворілих дітей).

У зв’язку з ускладненням епідситуації з ГРВІ та грипу в окремих навчально-виховних закладах, відсутністю по хворобі  понад 20 % учнів, лікарями-епідеміологами надані рекомендації щодо тимчасового  призупинення навчання у загальноосвітніх школах. Так, припинили навчання в чотирьох школах  області (трьох в Камінь-Каширському, одній в Любомльському районах) та одному закладі дошкільної освіти в Ратнівському районі.

Кількість осіб, що потребувала стаціонарного лікування з приводу ускладненого перебігу хвороби зменшилася на 12 % і становила 113 осіб проти 129 попереднього тижня.

Госпіталізували 2 % від загальної кількості захворілих, найбільше серед дітей віком 0 – 4 роки.

В нинішньому епідемічному сезоні фахівцями вірусологічної лабораторії досліджено зразки матеріалу від 44 пацієнтів із підозрою на грип та ГРВІ, серед котрих у 23 %  (10 осіб) визначено віруси грипу типу А (Н3), що доводить вплив саме цього підтипу на сезон 2018-2019 років.

З початку епідемічного сезону проти грипу на Волині вакцинували 1 тис. 428 осіб, в т. ч. 229 дітей до 17років (16 % від загальної кількості). Прищепили лише 0,14 % населення області.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: