09:58, 21 Грудня 2018

В ОТГ на Волині завершують будівництво водопроводу

У 2018 році Зарічанська об’єднана територіальна громада Володимир-Волинського району отримала більше 1,6 млн грн субвенції з державного бюджету на формування інфраструктури ОТГ. Тож нині за рахунок цих коштів завершують будівництво водопроводу в селі Заріччя.

Про це повідомляє відділ інформаційної політики облдержадміністрації.

Зарічанську територіальну громаду утворили в листопаді 2017 року внаслідок об’єднання двох сільських рад – Ласківської та Зарічанської. Загалом до складу ОТГ ввійшло 8 населених пунктів, де проживає більше 5 тисяч населення.

Що ж стосується будівництва водопроводу, то ця потреба постала вже дуже давно. Адже вода з діючої свердловини через високий вміст заліза має жовтуватий колір та неприємний присмак. Причина – геологічне розміщення населеного пункту. Різноманітні заходи щодо знезалізнення води – встановлення фільтрів на свердловині, хлорування води та інше – давали короткотермінові результати. Відтак, в ОТГ вирішили розпочати будівництво водопроводу.

Зокрема, за рахунок коштів місцевого бюджету виготовили проектно-кошторисну документацію. Опісля – отримали позитивний висновок державної експертизи.

До слова, загальна вартість робіт становить більше 3 млн грн, у тому числі будівельних робіт – 2 млн 945,737 тис. грн. Протяжність водогону – 1 км 358 м. Пролягатиме він з вул. Озерної до існуючого водопроводу на вул. Луцькій м. Володимир-Волинського. Згідно проекту використають сучасні полімерні та герметизуючі матеріали для з’єднування елементів. Фінансування здійснюють з державного та місцевого бюджетів (співфінансування). Як результат, чисту питну воду отримають понад тисячу жителів с. Заріччя.

Отож, роботи розпочали на початку листопада. Виконує їх ТОВ «ГрантЗахід» з м. Києва, які виграли тендер на виконання робіт. Станом на 13 грудня 2018 року, вже використали більше 1,3 млн грн інфраструктурної субвенції. Решту – планують освоїти до кінця року.

Довідково: Для 40 волинських громад на 2018 рік передбачена субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури ОТГ в розмірі 106 млн 421,900 тис. грн. Станом на 13 грудня 2018 року на рахунки ОТГ надійшло 97 млн 501,156 тис. грн субвенції, з яких касові видатки ОТГ становлять 76 млн 877,128 тис. грн субвенції. Відсоток освоєння отриманих коштів – 78,8 %.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: