18:20, 01 Вересня 2020

В останній тиждень серпня на Волині викрили понад 10 порушень правил рибальства

У період з 24 по 31 серпня державні інспектори Волинського рибоохоронного патрулю зафіксували 11 порушень законодавства у сфері охорони водних біоресурсів. Так, склали п’ять протоколів за ч. 3 ст. 85 КУпАП (порушення Правил рибальства), два – за ч. 4 ст. 85 КУпАП (грубі порушення) та три – за ч. 1 ст. 88-1 КУпАП (незаконний збут водних біоресурсів). Оформили один акт виявлення та вилучення безхазяйного майна.

Про це інформує Волинський рибоохоронний патруль.

«За вказаний період на порушників наклали 255 гривень штрафів. Збитки, завдані рибному господарству України, склали 1 173 грн. Під час проведених рибоохоронних заходів державні інспектори вилучили 7 кг водних біоресурсів. Також вилучили 7 од. заборонених знарядь лову та ще чотири од. – за актами безхазяйного майна», – повідомив заступник начальника управління-начальник відділу ОВБР «Рибоохоронний патруль» Сергій Починок.

Для прикладу, 26 серпня в ході рибоохоронного рейду на ринку Шацького району виявили незаконний збут водних біоресурсів. Інцидент стався на ринку в урочищі Гряда Шацького району. Так, троє громадян здійснювали продаж 6 кг живих раків без документів, які підтверджують походження водних біоресурсів та законність їх придбання.

На цих осіб склали протоколи за ч. 1 ст. 88-1  КУпАП. Матеріали справ готуються до передачі в суд для притягнення правопорушників до відповідальності.

29 серпня викрили грубе порушення Правил рибальства. Так, громадянин здійснював вилов водних біоресурсів забороненими знаряддями лову – двома мисиновими сітками. Порушник встиг зловити рибу: щука- 1 екз., товстолоб – 2 екз., краснопірка – 4 екз., окунь – 3 екз., чим завдав збитків рибному господарству України на суму 1 173 грн. Інцидент стався на водному об’єкті між селами Новосілки та Ласків Володимир-Волинського району.

На особу оформили адмінпротокол за ч. 4. ст. 85 КУпАП. Матеріали справи направлено до суду для притягнення порушника до відповідальності та відшкодування завданих збитків. Заборонені знаряддя лову вилучено.

Волинський рибоохоронний патруль вкотре закликає громадян бути відповідальними та дотримуватись природоохоронного законодавства. Про порушення правил рибальства та порядку придбання чи збуту риби прохання терміново повідомляти за номером телефонної «гарячої лінії» відомства: (067) 360 78 40.

Довідкова інформація

Розрахунок за незаконне добування водних біоресурсів здійснювався відповідно до постанови КМУ від 21.11.2011 р. № 1209 «Про затвердження такс для обчислення розміру відшкодування шкоди внаслідок незаконного добування або знищення цінних видів водних біоресурсів». Так, компенсація за один виловлений екземпляр щуки становить – 340 грн, товстолоба – 255 грн, окуня – 17 грн та краснопірки – 68 грн.

Нагадують, що з 20 серпня по 30 вересня діє заборона на вилов раків у рибогосподарських водних об’єктах Волинської області. Лов раків під час заборони є грубим порушенням природоохоронного законодавства, за яке передбачена адміністративна відповідальність за ч. 4 ст. 85 КУпАП (штраф від 340 до 680 грн). Крім того, порушнику доведеться сплатити збитки у розмірі 25,5 грн за кожний екземпляр незаконно виловленого рака.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: