10:11, 17 Травня 2024

В Іваничівській селищній та Литовезькій сільській раді розробили програми для кривдників

Одним із напрямків державної політики у сфері протидії та запобігання домашньому насильству є робота з кривдниками шляхом проходження ними програм, які покликані допомогти змінити насильницьку поведінку в приватних стосунках на не агресивну.

Про це повідомляє пресслужба обласної прокуратури.

Програму для кривдників можна застосовувати як в межах притягнення кривдника до адміністративної відповідальності, так і в межах притягнення особи до кримінальної відповідальності за злочин, пов’язаний із домашнім насильством.

При проходженні такої програми кривдник має усвідомити причини виникнення проявів агресії та необхідність відповідального ставлення до своїх вчинків і їх наслідків, а також змінити свої хибні дискримінаційні уявлення про соціальні ролі жінок і чоловіків і не допускати вчинення домашнього насильства в подальшому.

Відповідно до Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству», відповідальними за здійснення заходів у сфері запобігання та протидії домашньому насильству є, серед іншого, органи місцевого самоврядування.

Попри це, прокурори Володимирської окружної прокуратури з’ясували, що у Іваничівській селищній та Литовезькій сільській раді такі програми не розроблені.

Аби виправити становище, прокурори внесли вказівку головам органів  місцевого самоврядування з вимогою вжити заходів задля розроблення та затвердження таких програм.

На виконання вказівок програми для кривдників у територіальних громадах розроблені та затверджені.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: