16:33, 27 Лютого 2018

В Іспанії продають літній палац генерала Франко за вісім мільйонів євро

Одна з іспанських компаній із продажу нерухомості опублікувала об’яву про продаж маєтку, який належав іспанському диктатору генералу Франсіско Франко.

Про це повідомляє “Європейська правда” з посиланням на “The Local”.

Історична власність під назвою El Pazo de Meirás розташована поблизу міста Ла-Корунья у Галісії. У цьому будинку генерал Франко і його сім’я проводили літні канікули.

Палац побудувала в 1893 році письменниця Емілія Пардо Баcан, але у 1939 році його”подарували” жителями Ла-Коруньї генералу Франко, коли він виграв громадянську війну в Іспанії, і почав свою 36-річну диктатуру.

Маєток має 15 спалень, приватну каплицю та мисливські угіддя на території 16 гектарів. Його виставили на продаж через кілька тижнів після смерті єдиної дитини Франко, його дочки Кармен, яка успадкувала майно після смерті батька в 1975 році і часто там жила.

В об’яві на своєму сайті компанія не згадує про те, що у будинку жив генерал Франко, проте у відео демонструють історичні кадри з диктатором, який відпочиває у своєму літньому домі.

Втім, маєток крім суперечливого минулого також є предметом тривалої судової боротьби. По-перше, через те, як його “подарували” Франко, адже місцевих жителів фактично змусили підписати “добровільну” згоду. По-друге, через те, що спадкоємці генерала продовжували користуватися отриманою під час диктатури нерухомістю та відмовлялися відкривати палац для публіки.

У 1991 році будівлю оголосили частиною культурної спадщини Галісії, а в 2013-му – об’єктом, що представляє особливий інтерес для громадськості. Цей статус юридично вимагає від власників відкривати палац для громадськості принаймні чотири дні кожного місяця.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: