22:45, 23 листопада 2022

В Естонії заморозили російські активи на десятки мільйонів євро

Естонія в рамках санкцій ЄС проти росії за війну заморозила в країні активи росіян на десятки мільйонів євро, разом із ЄС обговорюється можливість використати їх на благо української держави.

Про це повідомляє «Укрінформ» із посиланням на національного мовника ERR.

Понад 90 % заморожених активів пов’язані з двома російськими олігархами Андрієм Мельниченком та В’ячеславом Кантором. Перший є власником компанії Eurochem, що базується в місті Сілламяе, другий – компанії DBT у місті Мууга. З цими компаніями пов’язана ще низка інших.

За словами Лаури Аус, керівниці міжнародних фінансових санкцій та запобігання фінансуванню тероризму Управління фінансової розвідки Естонії, порахувати точну вартість заморожених активів майже неможливо. Кошти, заморожені у фінансових установах та на банківських рахунках, становлять близько 11,7 млн ​​євро. Ще 8,4 млн євро заморожено на авансових рахунках податково-митного департаменту. При цьому сума постійно змінюється, адже компанії можуть використовувати заморожені кошти в окремих випадках для безпечного зберігання хімічної продукції.

Для забезпечення виконання санкцій було здійснено загалом понад 35 тисяч інспекцій та зафіксовано понад 1300 порушень. Водночас, серед порушень санкцій найпоширеніші випадки – коли люди, які їдуть до росії, не знають чи вдають, що не знали, про заборону вивезення євро банкнот.

Також обговорюється питання, чи можна використати заморожені російські активи на користь України. Але Естонія робитиме це синхронізовано з ЄС та міжнародною спільнотою загалом.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: