08:46, 25 Вересня 2018

В Австралії пляж «провалився» в океан

В Австралії велика частина пляжу пішла під океан через розмивання водою.

Обвал шириною в 300 метрів стався у неділю та понеділок у штаті Квінсленд, — пише “ВВС Україна”.

Це третій подібний випадок в цій зоні за останні роки. У 2015 році подібний обвал “проковтнув” фургон, намети та автомобіль.

Офіційні особи заявили, що останній розмив не вразив туристів та будівлі, які розміщені в цій місцевості. Влада закликала людей уникати цей район.

“Імовірно, цей обвал виник через розмив берегової лінії приливною течією та хвилями”, — заявив департамент навколишнього середовища та науки штату Квінсленд.

Пілот вертольота Глен Крукшанк заявив, що побачив зміни, коли пролітав над популярним піщаним пляжем півострова у понеділок.

“Цей обвал набагато більший, ніж два останніх — мова йде про величезний шматок пляжу, який просто затягнуло під воду”, — сказав він.

Влада каже, що це “прибережний зсув”.

Попередні інциденти

У 2015 році близько 140 людей евакуювали після 200-метрового обвалу пляжу, біля якого перебував кемпінг. Тоді ніхто не постраждав.

Після цього інциденту влада штату вивчила ситуацію та визначила небезпечні зони місцевості.

Ще один невеликий зсув на півострові стався у 2016 році.

Геолог Пітер Девіс з місцевого університету (University of the Sunshine Coast) зазначив, що зсуви “скоріше за все, повторяться”.

“Все, що ми можемо з упевненістю сказати, це те, що це нестабільна частина території і такі події періодично відбуватимуться”, — заявив він у понеділок Австралійській телерадіокомпанії.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: