09:13, 11 листопада 2021

Усім медзакладам Волині забракне коштів на енергоносії

Під час чергового раунду бюджетних слухань аналізували спроможність обласних закладів охорони здоров’я працювати наступного року у межах доведеного фінансування.

Про це повідомляють на сторінці Волинської облради у «Фейсбук».

Участь в обговоренні взяли заступники голови облради Юрій Поліщук і Григорій Пустовіт, голова бюджетної комісії Орест Маховський, очільниця медичної комісії Ірина Горавська, депутати обласної ради Анатолій Вітів, Юрій Ройко, Ярослав Матвійчук, Юрій Харченко, Ольга Омелько, а також народний депутат Вячеслав Рубльов.

Звертаючись до присутніх очільник профільної комісії Орест Маховський зазначив, що, зважаючи на пандемію коронавірусу, галузь охорони здоров’я – у пріоритеті. Відтак, депутатський корпус особливо пильно аналізує фінансові ресурси кожного медичного закладу, аби не шукати додаткові асигнування посеред наступного бюджетного року.

Що стосується лікарень, то всі вони отримують фінансування за  пакетами НСЗУ, однак, комунальні послуги та енергоносії, відповідно до Бюджетного кодексу, фінансуються з обласного бюджету. За твердженням переважної більшості керівників медичних установ саме ця стаття видатків – найуразливіша. Через різке зростання вартості практично усіх комунальних послуг лікарням вже цього року платити нічим, забракне виділених коштів на енергоносії і наступного року. При чому зазначалося, що навіть на деревному паливі особливо заощадити не вдасться, бо з різким подорожчанням газу, на ринку суттєво зросла і вартість пелет та паливних дров.

Присутні зійшлися на тому, що оплата енергоносіїв повинна була увійти до вартості пакетів на медичні послуги, однак НСЗУ категорично забороняє фінансувати цю статтю видатків. Окремі заклади шукатимуть вихід із ситуації за допомогою альтернативних джерел енергії. Зокрема, у фтизіопульмонологічному диспансері встановили сонячні батареї і завершують обладнання сонячних колекторів для підігріву води. Документацію на обладнання сонячної станції розробляє і центр екстреної медичної допомоги для центральної диспетчерської. Решта медзакладів шукатимуть інші шляхи оптимізації.

Головний фінансист області Ігор Никитюк зауважив, що на погашення цьогорічної заборгованості по енергоносіях, а вона загалом становить 42 мільйони гривень, спрямують 21 мільйон додаткової дотації.

Депутати також просили детального звіту по підготовці до впровадження наступного року інвестиційних проектів за державні кошти. Так, керівник обласної клінічної лікарні Олександр Дудар розповів, що за задумом мають створити автономне медичне містечко, де б надавалися усі послуги. Отож проект передбачає термореновацію та реконструкцію усіх корпусів, операційних та реанімацій, а також добудову невеликого модуля з вертолітним майданчиком на даху. Загальна вартість – 1,3 мільярда гривень, завершення заплановане на кінець 2024 року. Керівник обллікарні запевнив, що вже підготували медико-технічне завдання, яке є основою для виготовлення проектно-кошторисної документації. На її виготовлення потребуватиметься 22 мільйони з обласного бюджету.

Ірина Горавська – директорка обласного медичного об’єднання захисту материнства і дитинства, яке теж перебудують за принципом медичного містечка, повідомила, що виготовлення документації, на яку обласний бюджет виділив 10 мільйонів гривень, завершать у І кварталі наступного року. Тому вже у січні установа оголошуватиме конкурс на виконання будівельних робіт. Вони передбачають реконструкцію приміщення обласної дитячої лікарні з добудовую операційного корпусу та готелю для батьків маленьких пацієнтів, а також закупівлю медичного обладнання. Загальна вартість – близько 900 мільйонів гривень. Завершення проекту очікується наприкінці 2023 року.

Керівник обласного центру онкології Юрій Малімон розповів, що нині триває процедура погодження ПКД для облаштування приміщення під встановлення лінійного прискорювача. Волинь – у числі перших областей на отримання цього дороговартісного обладнання за державні кошти. Він також запевнив, що реконструкцію спеціального приміщення завершать упродовж 4 місяців.

Проаналізували і діяльність трьох медичних закладів освіти, які теж значною мірою дотуються  з обласного бюджету. За висновком депутатів найкраще до роботи у складних фінансових умовах підготувався Ковельський медичний коледж.

Окрім того, учасники бюджетних слухань детально вивчили фінансово-організаційну структуру установ охорони здоров’я, які фінансуються за рахунок медичної субвенції. Оскільки фактичні потреби вона покриває лише частково, керівникам цих установ запропонували вдатися до оптимізаційних заходів.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: