12:36, 28 Травня 2021

Усі регіони України залишаються у «жовтій» зоні

Станом на 28 травня, згідно з інформацією Міністерства охорони здоров’я, в Україні всі регіони та м. Київ залишаються на жовтому рівні епідемічної небезпеки.

Як передає «Укрінформ», про це свідчать дані, оприлюднені на сайті МОЗ.

“Станом на 28 травня в Україні у всіх областях та в м. Київ встановлений жовтий рівень епідемічної небезпеки”,– зазначається у повідомленні.

Згідно з інформацією, в жодному регіоні не перевищений рівень госпіталізацій хворих на коронавірус та показник зайнятості ліжок з киснем.

У Києві, станом на 27 травня, рівень госпіталізацій складає 20,3 при показнику 60 на 100 тис. населення, рівень завантаженості ліжок з киснем – 18,6 % при граничному показнику 65 %.

Як повідомлялося, Кабінет Міністрів схвалив постанову про встановлення в Україні адаптивного карантину до 30 червня, встановили 4 рівні епіднебезпеки та показники їх визначення.

Зелений рівень дозволяє переглянути підходи до протиепідемічних обмежень в сторону пом’якшення. Він встановлюється одночасно на всій території України, якщо: 1) захворюваність на грип та ГРВІ на території не менш як 13 регіонів менше 50 % епідемічного порогу; 2) коефіцієнт виявлення випадків інфікування COVID-19 (методом ПЛР та з визначення антигену SARS-CoV-2) – менше 5 %.

Жовтий рівень діє як базовий на рівні всієї країни. Встановлюється на рівні регіонів.

Помаранчевий – попереджувальний рівень, який свідчить про ускладнення епідемічної ситуації в регіоні, що може призвести до запровадження посилених обмежувальних протиепідемічних заходів. Встановлюється на рівні регіонів, якщо перевищено хоча б один показник: захворюваність на грип та ГРВІ перевищує епідемічний поріг; завантаженість ліжок, забезпечених постачанням медичного кисню у визначених закладах охорони здоров’я – більше 65 %; кількість тестувань методом ПЛР та з визначення антигену SARS-CoV-2 протягом останніх 7 днів на 100 тис. населення – менше 300; кількість госпіталізацій протягом останніх 7 днів на 100 тис. населення – більше 60; коефіцієнт виявлення випадків інфікування COVID-19 (методом ПЛР та з визначення антигену SARS-CoV-2) – більше 20 %; зростання госпіталізацій протягом останніх 7 днів порівняно з попереднім аналогічним періодом – більше 50 %.

Червоний рівень встановлюється на рівні регіонів, якщо протягом трьох днів перевищено 2 або більше показників.

Червоний рівень епідемічної небезпеки визначається рішенням Державної комісії з питань ТЕБ та НС за ініціативи міністра охорони здоров’я протягом 48 годин. Рішення Державної комісії з питань ТЕБ та НС набирає чинності не раніше ніж через два дні з дати його оприлюднення. Рішення щодо скасування червоного рівня ухвалюється у разі досягнення регіоном усіх показників протягом не менш ніж п’яти днів підряд.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: