21:57, 28 Квітня 2018

Уряд змінив соціальну норму на опалення

З 1 травня 2018 року соціальна норма на газове опалення буде наближена до реальних обсягів споживання  і становитиме 4,5 куб. м на 1 кв. м площі, електроопалення – 30 кВт. год на 1 кв. м площі. 

Відповідне рішення про внесення змін у програму надання субсидій ухвалив уряд на позачерговому засіданні у п’ятницю, – повідомляє “Урядовий портал”.

“З метою стимулювання енергозбереження також з 1 травня 2018 року соціальна норма на газове опалення буде наближена до реальних обсягів споживання і становитиме 4,5 куб. м на 1 кв. м площі, електроопалення – 30 кВт. год на 1 кв.м площі. При призначенні субсидії на понаднормову площу житла, норма може бути збільшена не більш ніж на 30 %”, – йдеться у повідомленні.

Уряд також проведе преміювання домогосподарств за економію ресурсів за підсумками цього опалювального сезону.

“Так як і минулого року, під монетизацію підпадають зекономлені домогосподарствами 150 кіловат електроенергії, якщо цей ресурс використовується для опалення, або 100 кубів газу. У грошовому еквіваленті це майже 700 гривень. Субсидіантам, які економно використовували ресурси, треба так само – до 1 вересня – подати заяву в місцеве управління соціального захисту населення, на підставі якої здійснюватиметься виплата грошової винагороди за енергоефективність”, – йдеться у повідомленні.

Інформацію про наявність економії кожен отримувач субсидії може відслідковувати у своїй платіжці або шляхом звернення до постачальника газу чи електроенергії, якщо їх використовують для опалення. Обрати спосіб отримання коштів треба самостійно.

Зазначають, що верифікація субсидіантів, яку розпочало Міністерство фінансів, виявила ряд системних проблем з призначенням субсидій.

“З огляду на це уряд схвалив на позачерговому засіданні рішення про внесення  змін в програму. Вони скоротять випадки зловживань, які стали непоодинокими і про які неодноразово повідомляли ЗМІ. Ті, хто справді потребуватиме допомоги, її отримуватимуть і надалі. Натомість люди, які просто приховують свої статки, не зможуть користуватися програмою і паразитувати за кошт платників податків”, – зазначають у повідомленні.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: