14:57, 11 листопада 2020

Уряд введе карантин вихідного дня

Кабінет Міністрів у середу схвалить напрацьовані Міністерством охорони здоров’я України зміни до постанови № 641, щоб карантин вихідного дня запрацював.

Про це Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль сказав на черговому засіданні уряду, — повідомляє кореспондент “Укрінформу”.

«Економіка України не витримає повного локдауну. Саме тому уряд та МОЗ разом з епідеміологами, аналітиками, представниками бізнесу почали шукати збалансований варіант додаткових карантинних обмежень. МОЗ розробило зміни до постанови №641, які передбачають запровадження в Україні так званого карантину вихідного дня», — сказав Шмигаль

Водночас він вкотре наголосив на тому, що уряд готовий підставити плече, щоб підтримати підприємців під час посиленого карантину вихідного дня. У тому числі, в КМУ розглядають варіанти компенсації частини зарплат працівників у зв’язку з простоєм виробництва, виплати на дітей для родин підприємців, що діяли навесні цього року.

«Дуже важливо, якщо у сім’ї захворів хтось із членів родини, з якими ви проживете, потрібно залишатися на самоізоляції для уникнення розповсюдження коронавірусу», — закликав глава уряду.

На переконання Шмигаля, такі карантинні заходи — це найбільш дієвий інструмент для розірвання ланцюга захворювання та збереження життя людей. Прем’єр також додав, що повний локдаун країни на два-три тижні не потрібний, адже дуже негативно вплине на економіку.

Через стрімке зростання захворюваності на COVID-19 МОЗ запропонувало посилити карантинні обмеження, зокрема ввести карантин вихідного дня.

Зранку в середу в деяких містах, зокрема в Києві, Харкові, Одесі, Херсоні, пройшли акції протесту представників ресторанного бізнесу та інших підприємців, які вимагають не застосовувати такого роду карантинні обмеження.

Нагадаємо, сьогодні, 11 листопада тисячі представників бізнесу Волині зібралися перед головною адмінбудівлею області, протестуючи проти карантину вихідного дня.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: