11:53, 05 Грудня 2019

Уряд втричі «урізав» субвенції громадам Волині

Уряд утричі зменшив субвенцію на соцекономрозвиток. Тобто громадам розподілили790 мільйонів гривень із запланованих 2,5 мільярдів.

Про це інформує Волинське регіональне відділення Асоціації міст України.

4 грудня, на засіданні Уряду, внесли зміни до розпорядження Кабінету Міністрів від 10 липня 2019 року № 500-р, якими змінили розподіл субвенції міжмісцевими бюджетами на соціально-економічнийрозвиток та зменшили на 1,7 млрд гривень її загальний обсяг. Тобто, громадам розподілили 790 мільйонів із запланованих 2,5 млрд гривень.

Також виключили значну кількість об’єктів соціально значення та бюджетів органів місцевого самоврядування.

Так, змінами до додатку 2 розпорядження № 500-р виключили 50% бюджетів ОМС, із яких більшість – ОТГ. Зокрема, для більшості органів місцевого самоврядування значно зменшили обсяги субвенції, в окремих випадках до 2-3 тисяч гривень.

Якщо говорити про громади Волині, то Любомльська ОТГ, а саме місто Любомль, мала б отримати майже 12 мільйонів 816 тисяч гривень, натомість матиме близько 4 мільйонів 29 тисяч, бюджет Горохівського району, для Берестечка, чекав понад мільйон 364 тисячі, але не матиме ані гривні, так само районний бюджет Рожищенського району замість обіцяних більше 10 мільйонів 326 тисяч для міста Рожище, отримає нуль, а бюджет Камінь-Каширського району, який чекав на понад 11 мільйонів 18 тисяч для райцентру, зможе розраховувати лише на трохи більше як мільйон 325 тисяч.

«Очікуючи фінансування, громади у відповідності до розподілу коштів цієї субвенції вже виконали певний обсяг робіт, однак не можуть за них розрахуватися. Ценевеликі за вартістю, але вкрай важливі для громад проекти: будівництво, ремонт шкіл і дитячих садків, ремонт та благоустрій вулиць, влаштування водогонів, насосних станцій та систем очищення води, обладнання медичних амбулаторій, центрів адмінпослуг, будинків культуриАсоціація міст України висловлює занепокоєння щодо такого рішення Уряду і наполягає на розблокуванні решти 1,7 млрд грнкоштів субвенції. Та нагадують, що кошти на соцеконом, розподілені розпорядженням Кабінету Міністрів від 10 липня 2019 №500-р Уряд блокує вже чотири місяці», – говорять у АМУ.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: