15:01, 24 Квітня 2024

Уповноважені омбудсмана перевірили місця несвободи на Волині

Результати моніторингової місії Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини та виконання рекомендацій учора, 23 квітня, проаналізували за участі заступника голови обласної ради Григорія Пустовіта і начальниці відділу з питань гуманітарної та соціально-культурної сфери апарату облради Галини Карнаухової.

Про це повідомляють на сторінці Волиньради у “Фейсбук”.

Відвідування 11 установ області різних напрямків (це і соціальні, і правоохоронні, і пенітенціарні) спільно з представниками громадськості, експертами, фахівцями та народними депутатами здійснили наприкінці минулого року. За підсумками візитів, керівникам надали письмові рекомендації щодо покращення стану дотримання прав людей, які перебувають у місцях несвободи.

З поміж закладів, засновником яких є обласна рада, моніторингова місія зокрема проаналізувала діяльність Рожищенського притулку для дітей та Горохівського психоневрологічного інтернату.

Так, експерти акцентували на неприпустимості заґратованих вікон у притулку для дітей, адже це є порушенням пожежної безпеки. Директор закладу Леонід Хведчак доповів, що частину решіток уже демонтували, решту знімуть найближчим часом. Низьку температуру у приміщеннях у холодну пору року він пояснив застарілою системою централізованого опалення, тому для комфортного перебування дітей додатково використовують обігрівачі. За його словами, у планах на 2025 рік є намір встановлення індивідуальної котельні. Окремо зупинились на незадовільному стані укриття. Леонід Хведчак запевнив, що з тих пір на поточний ремонт укриття з обласного бюджету виділили 1,1 млн грн., і бомбосховище дообладнали та за результатами перевірок надзвичайників рекомендували до використання.

Потреба в облаштуванні укриття та вдосконалення доступності для осіб з інвалідністю – такими були рекомендації представників омбудсмана під час відвідин Горохівського психоневрологічного інтернату. Його директорка Юлія Ковальчук поінформувала, що приміщення сховища станом на сьогодні вже готове на 60 %, зокрема встановили металопластикові вікна і двері, змонтували системи вентиляції, електрозабезпечення, водопостачання, водовідведення і опалення, остаточно роботи звершать упродовж 2-ох місяців. Також директорка зауважила, що виготовили ПКД на реконструкцію частини будівлі зі встановлення вертикального підйомника. Ціна питання – 1,3 млн грн., і його вирішать за умови наявності бюджетного фінансування.

Заступник голови облради Григорій Пустовіт своєю чергою наголосив, що керівництво області робить усе можливе, аби Волинь була зразковою у сфері дотримання прав людей, які перебувають у місцях несвободи. Він висловив вдячність представникам омбудсмана за їх корисні рекомендації в частині реалізації національного превентивного механізму та запевнив, що усі вони враховані і будуть усунуті за найпершої можливості, оскільки головною перепоною для цього є обмеженість бюджетних спроможностей.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: