13:28, 04 листопада 2020

«Укрзалізниця» не хоче безплатно передавати дитячу залізницю для Луцькради

Луцька дитяча залізниця – заклад позашкільної освіти та профорієнтації дітей у місті Луцьку. Її відкриття відбулося в листопаді далекого 1954 року. Протяжність маршруту становить 1,5 км та нараховує дві станції: «Водограй» та «Росинка», а тривалість проїзду між ними — близько 7 хвилин. У 2009 році відбулася заміна тягового тепловоза. Нині на Луцькій дитячій залізниці проходять позашкільне навчання близько 500 школярів 5-11-го класів. Щотижневі заняття відбуваються у приміщенні станції «Росинка», а навчально-виробнича практика – на станціях, у потязі та на прилеглому залізничному господарстві. Штат дитячої залізниці налічує 9 працівників, однак у вересні цього року АТ «Укрзалізниця» попередило їх про скорочення та ліквідацію закладу до 15 грудня 2020 року.

Про це йдеться на сайті Луцькради.

Приміщення станції «Росинка» визнане найкращим об’єктом архітектури міста Луцька, йому неодноразово намагалися надати статусу архітектурної пам’ятки.

З метою збереження дитячої залізниці Луцька міська рада надіслала ряд клопотань щодо передачі її на баланс міської територіальної громади. Відповідні листи спрямували на адреси АТ «Укрзалізниця» та її підрозділів (Рівненська дирекція залізничних перевезень, регіональна філія «Львівська залізниця»), Міністерства інфраструктури України. Нещодавно такий же лист направили й Прем’єр-міністру України.

Проте АТ «Українська залізниця» повідомила про неможливість безоплатної передачі майна Луцької дитячої залізниці у комунальну власність міста та пропонує розглянути можливість придбання зазначеного майна.

У свою чергу, Міністерство інфраструктури України запевняє у підтримці збереження функціонування дитячих залізниць в Україні, проте не може втручатися в господарську діяльність товариства.

Тож перемовини щодо долі Луцької дитячої залізниці тривають.

 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: