10:35, 07 листопада 2018

Українцям розповіли, звідки береться грип і як з ним боротися

Вірус грипу потрапляє до організму через слизову органів, спричиняючи запаленню, зокрема у дихальній системі.

Про це на своїй сторінці у “Фейсбук” написала в.о. міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун.

“При появі найперших симптомів грипу залишатися вдома. Важливо створити своєму організму умови, щоби він міг боротись з вірусом – дотримуйтесь постільного режиму без зайвих навантажень, пийте багато рідини, провітрюйте приміщення та за можливості робіть вологе прибирання. У нашої імунної системи є достатньо ресурсів для боротьби з хворобою. А щоби мінімізувати ризики захворіти – вакцинуйтесь від грипу”, – закликала Супрун.

“Вірус грипу викликає запалення в дихальних шляхах, в носі, горлі та легенях. Він потрапляє до організму повітряно-крапельним шляхом (людина вдихає його) або ж побутовим (передається на руках) і потрапляє в організм через слизові оболонки рота, носа або очей. Після потрапляння в дихальні шляхи, він зв‘язується з клітинами епітелію, що їх вкривають. Коли вірус потрапляє всередину клітини, він перешкоджає їй виробляти білки та стимулює вироблення специфічних вірусних білків. З часом їх кількість збільшується і вони буквально “захоплюють” сусідні клітини”, – пояснює Супрун.

Вона підкреслила, що більшість симптомів грипу насправді пов‘язані з імунною реакцією організму на вірус.

“Наш організм – основний інструмент боротьби з грипом. А такі симптоми як гарячка, головний біль, біль у м‘язах, у горлі, кашель та нежить – це захисні реакції організму на вірус, що допомагають з ним боротися. Саме вони й свідчать про активну роботу нашого імунітету. Одним з типів клітин, які борються з вірусом, є білі кров’яні тільця Т-лімфоцити. Іноді їх навіть називають “солдатами” імунної системи. Коли Т-клітини локалізують білки вірусу грипу, вони починають розростатися в лімфатичних вузлах навколо легень та горла. Це викликає набряки та біль у цих лімфатичних вузлах. Позбавитись цього симптому можна тільки тоді, коли організм повністю одужає”, – зазначила Супрун.

Вона також наголосила, що збільшення кількості слизу в легенях внаслідок відповідної імунної відповіді на інфекцію викликає кашель як рефлекс, щоб очистити дихальні шляхи.

“Зазвичай, цей процес також спричинений активністю Т-клітин в легенях. Боротьба з вірусом в легенях призводить до появи симптомів, схожих до розвитку бронхіту. Це може погіршити стан у разі наявності попереднього захворювання легень та утруднити дихання. Щоб належно боротися з вірусом, імунні клітини потрапляють в кровотік. Цей процес може впливати на ділянку головного мозку в гіпоталамусі, що регулює температуру тіла. Внаслідок чого виникають гарячка та головний біль”, – написала Супрун.

Вона акцентувала, що за таких симптомів слід негайно звертатися за медичною допомогою.

“Якщо ви відчуваєте ці симптоми, перше, що треба зробити – звернутися до лікаря та не бігти в аптеку за антибіотиками, “імуномодуляторами” чи рослинними засобами. Лікар за потреби може призначити препарати для усунення симптомів (парацетамол чи ібупрофен для зниження високої температури, засоби від нежитю чи болю в горлі)”, – наголосила Супрун.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: