11:06, 08 Грудня 2018

Українців не пустили в Польщу через можливу загрозу національній безпеці

Члени громадських організацій з України, не змогли перетнути кордон з Польщею для участі у Міжнародних кліматичних переговорах ООН, більш відомих як COP24, куди вони їхали 7 грудня. Шість українців  депортували польські прикордонні служби з приміткою “через загрозу національній безпеці країни”.

Про це повідомила регіональна координаторка “350.org” у регіоні країн Східної Європи, Кавказу та Середньої Азії (СЄКЦА) Світлана Романко.

Це вже не перший випадок, в’їзд також заборонили активістам з Грузії та Киргизстану. Польська заборона продовжує зупиняти представників громадських організацій на кордоні.

Депортаціям передував прийнятий у Польщі спеціальний закон у зв’язку з проведенням міжнародних переговорів ООН зі зміни клімату у місті Катовіце (COP 24). Згідно з ним, заборонені будь-які спонтанні зібрання, а дані про всіх зареєстрованих учасників COP 24 можуть бути використані поліцією без попередньої згоди самих учасників.

Десятки організацій з усього світу вбачають у цьому порушення міжнародних прав та свобод громадян, водночас саме представники громадськості виявляються “під прицілом” даного закону Польщі. Це перший випадок в історії організації кліматичних переговорів за всі 24 роки існування події. Варто зазначити, що затримані на кордоні українці та їх колеги з Грузії й Киргизстану мали робоче відрядження, не мали порушень в документах для перетину кордону.

Активісти повинні були взяти участь у СОР24 як представники громадськості, дехто з них мав спеціальну акредитацію від ООН та посвідчення журналіста. Переважно всі затримані є учасниками громадських екологічних об’єднань України, а також міжнародних кліматичних організацій 350.org та Climate Action Network “

За години до кліматичного маршу, який попередньо зареєстрований та схвалений відповідальними органами 8 грудня і має мирний ненасильницький характер, принаймні 10 мирних спостерігачів з громадських організацій країн Східної Європи, Кавказу та Середньої Азії (СЄКЦА) було затримано на кордоні та відмовлено у в’їзді через “загрозу громадському порядку та безпеці”. Ті, хто тільки збирається на COP24 – під загрозою.

Людей довго утримують в непристосованих приміщеннях, обшукують та допитують. Тоді депортують. Як сталось так, що декларована кліматична справедливість, основні права та свободи людини, гласність і відкритість процесу, які гарантовані законодавством Європейського Союзу та правилами Рамкової Конвенції з питань клімату ООН (UNFCCС) для щорічної Конференції сторін (СОР24), не забезпечені для представників громадянського суспільства з кліматично уразливого регіону?” – сказала Світлана Романко.

 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: