16:07, 05 Березня 2023

Українців попереджають про загрозу точкових ракетних атак

російські загарбники продовжують підготовку до ймовірних ракетних атак по Україні і можуть завдати точкових ударів.

Про це у телемарафоні сказала керівниця Об’єднаного координаційного прес-центру Сил оборони півдня України Наталія Гуменюк, передає кореспондент «Укрінформу».

За її словами, у Чорному морі росіяни продовжують утримувати чотири ракетоносії, що означає готовність до можливого залпу понад 20 «Калібрів».

«Корабельне угруповання ворога складається з 16 кораблів, серед яких (у Чорному морі – ред.) продовжують перебувати 4 ракетоносії – 2 надводних, 2 підводних. Це означає, що до залпу можуть бути готові понад 20 “Калібрів”», – зазначила вона.

За її словами, це досить потужний потенціал, який свідчить про можливість ракетної атаки будь-якої миті, оскільки ці кораблі споряджені, готові і перебувають на бойовому чергуванні.

При цьому вона зазначила, що якою ця ракетна атака може бути, вже залежатиме від тієї тактики, яку обере ворог.

«Вони вже зрозуміли, що масовані ракетні атаки – це не той результат, на який вони очікують. Це – великі витрати і мала віддача. Тому, скоріше за все, вони використовуватимуть точкові атаки, як це було по Кременчуцькому району, коли підіймається у повітря і авіація, і готові морські ракетоносії, щоб заплутати нашу систему ППО, як вони собі думають», – зазначила Гуменюк.

Вона закликала українців не нехтувати сигналами повітряної тривоги і діяти оперативно.

«Ракети «Калібр» – це високоточна зброя, яку ворог, як правило, використовує по об’єктах критичної та військової інфраструктури та інших важливих стратегічних об’єктах. Тому від цих об’єктів потрібно триматися подалі», – порадила Гуменюк.

Як повідомлялося, російська федерація напередодні, 4 березня, збільшила кількість ракетоносіїв до чотирьох у Чорному морі, загальний залп може сягати 24 крилатих ракет «Калібр».

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: