20:03, 30 Жовтня 2021

Українці за добу висадили 3,8 мільйона дерев

Більше як 1,3 мільйона українців висадили 3,8 мільйона дерев протягом доби, встановивши рекорд України.

Як повідомляє кореспондент “Укрінформу”, про оголошення рекорду в категорії «Масові заходи, вперше» оголосила ініціаторка глобальної ініціативи «Озеленення планети» Ганна Крисюк у Національному ботанічному саду імені М. Гришка у Києві.

Відтак 1 313 338 українців висадили 3 765 127 дерев. Акція тривала 24 години, підрахунок закінчився о 16 годині.

Після завершення підрахунку учасники акції висадили 20-річний дуб, за участю міністра захисту довкілля та природних ресурсів Романа Абрамовського.

«Ми в Лісагентстві, і дякую проєкту «Озеленення України», зробили таку акцію, щоб залучити якомога більше людей для спільної творчої роботи, акції з висадки дерев. Це дуже важливо, ми можемо висаджувати самі, це Лісагентство, Облагроліси, ліси Міноборони. Але нам дуже важливо, щоб люди долучалися до цієї ініціативи, щоб кожна людина в Україні висадила дерево, взяла участь у цьому, і це надзвичайно важливо», — зауважив Абрамовський.

Також дерева у ботанічному саду висаджували посли інших країн.

«Я з Естонії, де 50 % країни вкриті лісами, тобто половина території – ліси. Отже для мене важливо мати дерева навколо. Я звик дивитися і бачити ліси усюди. Тож сьогодні ми тут, щоб посадити дерево і допомогти планеті. Якщо кожен з 40 млн українців посадить дерево, ми досягнемо чудового результату», — сказав журналістам посол Естонії в Україні Каімо Куускі.

«Це дуже важливо бути тут. Треба показувати, що треба рятувати країну, треба захистити планету, довкілля. Ця подія свідчить, що можливо врятувати, можливо допомогти», — наголосила посол Великої Британії в Україні Мелінда Сіммонс.

Загалом в акції взяли участь, посадивши дерево, посли Аргентини, Чорногорії, Грузії, Естонії, Британії, Канади та ПАР.

Як повідомляв “Укрінформ”, 29 жовтня о 16:00 розпочалася акція «Висадження дерев 1 млн людей за 1 добу» в рамках глобальної екоініціативи “Greening of the Planet”. Планувалося посадити 1 мільйон дерев під час акції.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: