15:29, 07 листопада 2023

Україна виконала чотири з семи кроків – Єврокомісія оцінила готовність до переговорів про вступ

Єврокомісія вважає цілком виконаними чотири із семи критеріїв, які були поставлені Україні для отримання статусу кандидата на вступ до Європейського Союзу.

Про це йдеться у внутрішньому документі Єврокомісії, з яким ознайомилося «Радіо Свобода».

Серед завершених критерії в Єврокомісії виділили впровадження законодавства щодо процедури добору суддів Конституційного суду України, відповідно до рекомендацій Венеційської комісії, завершення перевірки доброчесності кандидатів у члени Вищої ради правосуддя і створення Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, відповідність законодавства про боротьбу з відмиванням грошей стандартам FATF і схвалення стратегічного плану реформування всього правоохоронного сектору, а також реформу медіа галузі, тобто приведення українського законодавства у відповідність із Директивою ЄС про аудіовізуальні медіа послуги.

Зазначається, що інші три критерії супроводжуються рекомендаціями від Єврокомісії щодо їх подальшого виконання.

Зокрема, неповністю завершеним вважається подальше посилення боротьби із корупцією. За очікуваннями Єврокомісії, в рамках цієї вимоги мало статися призначення нового керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури та директора НАБУ.

«Україна все ж повинна прийняти закон про збільшення штатного розкладу НАБУ та вилучити із закону про запобігання корупції норми, які обмежують повноваження НАЗК продовженням перевірки активів, які вже пройшли процес перевірки, та обмеження повноважень НАЗК щодо перевірки майна, придбаного декларантами до вступу на державну службу», – йдеться у документі Єврокомісії.

Щодо очікуваного Брюсселем від Києва обмеження надмірного впливу олігархів, зазначили, що «Україні все ж варто схвалити закон про лобіювання відповідно до європейських стандартів».

Окрім цього, у Єврокомісії нагадали, що не всі реформи законодавства щодо нацменшин, відповідно до рекомендацій Венеційської комісії, були виконані Україною.

Там наголосили на необхідності впровадження решти зауважень, які були згадані у висновках від червня до жовтня 2023 року, зокрема, шляхом внесення змін до законів про державну мову, ЗМІ та освіту.

Як повідомлялося, 17 серпня віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина заявила, що Україна не виконає всі сім рекомендацій Єврокомісії, але закриє повністю деякі із них.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: