08:14, 09 Вересня 2022

Україна розширює географію антивоєнної коаліції серед країн Африки

Україна посилює взаємодію з Африкою та зміцнюватиме дипломатичну присутність в країнах континенту.

Про це повідомив заступник керівника Офісу Президента Андрій Сибіга у «Фейсбук».

«Африка стає для нас одним із пріоритетних регіонів зміцнення дипломатичної присутності, в тому числі через відкриття посольств. Посилюємо цей напрям роботи. Розширюємо географію антивоєнної коаліції та сталої підтримки України серед країн Африканського континенту», – зазначив він.

Сибіга розповів, що у четвер Зеленський провів уже 16-ту розмову з африканським лідером – президентом Кенії, яка цьогоріч є непостійним членом Ради Безпеки ООН. За його словами, показово, що практично всі розмови відбувалися вперше в історії двосторонніх відносин.

«А це означає, що зовнішньої політики України на Африканському материку практично не існувало. На превеликий жаль, «гіркі плоди» цього пожинаємо зараз: через брак голосів на нашу підтримку при голосуваннях на платформах ООН та інших організацій; неприєднання до санкцій проти росії; відмова в безпеково-оборонній взаємодії тощо. Натомість маємо величезні впливи рф серед країн Африки, панування російських наративів, визискування росією цих держав», – пояснив заступник очільника ОП.

Він зауважив, що нині відбувається перехід до нового етапу розвитку взаємовигідного двостороннього співробітництва з країнами Африки, ефективної взаємодії в міжнародних організаціях, насамперед ООН.

Сибіга переконаний, що ця взаємодія зорієнтована на головний результат – відновлення територіальної цілісності та суверенітету України, оборонну та іншу допомогу, питання посилення спільного з африканськими державами тиску на агресора з метою забезпечення продовольчої безпеки в регіоні, який першим відчуває нестачу продовольства у світі.

«Упевнений, країни Африки починають чути голос України. Починають відчувати нашу природну зацікавленість в регіоні та в активізації відносин саме з ними. Розуміти спільність інтересів у протидії російському неоколоніалізму та зорієнтованість на взаємовигідне економічне співробітництво», – заявив заступник керівника ОП.

Він додав, що для забезпечення цього курсу в МЗС введено посаду Спеціального представника з питань Близького Сходу та Африки. Окрім того, планується вперше в історії української дипломатії турне міністра закордонних справ країнами регіону, опрацьовуються плани задіяння потенціалу випускників українських вишів з цих держав.

Найбільш показовим прикладом ефективності вжитих заходів Сибіга назвав долучення країн Африки до цьогорічного саміту Кримської платформи.

«Далі буде – на континенті 54 країни», – підсумував він.

Президент Володимир Зеленський 8 вересня провів розмову з новообраним Президентом Кенії Вільямом Руто.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: