12:28, 14 листопада 2023

Україна пропонує Польщі запустити смуги для порожніх вантажівок у двох пунктах пропуску

Україна на перемовинах про розблокування кордону запропонувала польській владі запустити смуги для порожніх вантажівок у пунктах пропуску “Угринів – Долгобичів” та “Грушів – Будомеж”.

Про це у “Фейсбуці” повідомив заступник міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Сергій Деркач.

За його словами, завершились тривалі перемовини з польською стороною для розблокування кордону. Деркач подякував українським перевізникам, Державній прикордонній службі, Державній митній службі та консульству за підсилення позицій.

“Ключове, що вимагають протестувальники, – повернутись до системи дозволів на вантажні перевезення. Це питання, яке не обговорюється на таких зустрічах. І принципово для нас: “транспортний безвіз” має тривати та бути пролонгованим. Як мінімум доти, допоки не настане наша перемога”, – наголосив заступник міністра.

Абсурдність вимоги у тому, зауважив Деркач, що польські протестувальники звертаються не до свого уряду, а хочуть, щоб Україна звернулась до Європейського Союзу щодо дозволів, а “інші питання протестувальників не цікавлять”.

Як зазначив заступник міністра, “намагаємось шукати компроміси, щоб збільшити пропускну спроможність і виконувати вже укладені меморандуми, але це складно. Запропонували польській владі запустити смуги для порожніх вантажівок на ПП “Угринів – Долгобичів” та “Грушів – Будомеж”. Чекаємо відповідь вкотре”.

Українська сторона наполягає, що “блокада кордону – це порушення низки угод. І кордон має бути розблокованим негайно”, – підкреслив Деркач.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: