08:15, 25 Лютого 2024

Україна підписала безпекові угоди з Італією і Канадою

Україна підписала угоди про гарантії безпеки з Італією і Канадою.

Про це Президент України Володимир Зеленський заявив під час прес-конференції в Києві, повідомляє кореспондент «Укрінформу».

Зеленський з Премʼєр-міністром Канади Джастіном Трюдо підписали угоду про співробітництво у сфері безпеки між Україною та Канадою. Документ передбачає виділення Канадою у 2024 році понад трьох мільярдів канадських доларів макрофінансової та оборонної допомоги Україні.

“Сьогодні (24 лютого – ред.) з Італією і Канадою ми уклали двосторонні безпекові угоди. Тобто в день других роковин повномасштабного вторгнення росії в Україну ми вкотре доводимо, що, попри всі складнощі та виклики, країна ставатиме тільки сильнішою і буде завжди разом зі своїми партнерами у вільному світі”, – зазначив глава Української держави.

Президент подякував Прем‘єру Канади за укладання угоди, в якій зафіксовано оборонну підтримку України на рік, принципову позицію щодо підтримки членства Української держави в НАТО, конкретні можливості співпраці у сферах оборонного виробництва, розвитку кібербезпеки, розмінування, захисту критичної інфраструктури. Зеленський підкреслив, що відповідна угода діятиме до вступу України до Альянсу.

“Дякую Прем’єр-міністру та всім канадцям! Ви разом з Україною з перших днів повномасштабної війни. Це дуже цінно для нас”, – наголосив Зеленський.

Водночас Президент України поінформував, що провів перемовини з Прем‘єр-міністеркою Італії Джорджею Мелоні щодо спільної роботи на рівні G7.

“Маємо безпекову угоду з Італією. Підкреслюємо ключові аспекти взаємодії на європейському і євроатлантичному рівнях, в оборонні сфері. Цінуємо рішення Італії продовжити надання підтримки Україні, нашому народу, нашим воїнам до кінця 2024 року та впродовж дії цієї угоди. Вдячний, що питання безпеки будуть надалі в пріоритеті діяльності спільноти найбільших демократів Групи семи”, – додав глава Української держави.

“Наші зустрічі з главою уряду Італії Джорджею Мелоні завжди змістовні. Важливим результатом сьогоднішньої стало підписання двосторонньої безпекової угоди. Цей документ закладає міцну основу для тривалого безпекового партнерства між Україною та Італією”, – зазначив Президент у «Фейсбук».

За його словами, також була обговорена подальша підтримка України в контексті головування Італії у G7.

“Дякую Італії за підтримку України, зокрема обороноздатності й відбудови нашої держави, та за продовження надання військової допомоги Україні до кінця 2024 року”, – наголосив Зеленський.

Президент наголосив на необхідності зробити все можливе, щоб 2024 рік став багато в чому вирішальним для відновлення реальної та довготривалої безпеки для України і світу.

На виконання домовленостей вільнюського саміту НАТО Україна укладає двосторонні безпекові угоди із країнами-членами Альянсу. Раніше уклали чотири угоди – із Великою Британією, Францією, Німеччиною і Данією.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: