12:11, 11 Грудня 2021

Україна отримала від ЄІБ 50 євро мільйонів на закупівлю COVID-вакцин

Україна отримала 50 мільйонів євро від Європейського інвестиційного банку на закупівлю вакцин проти коронавірусу.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства охорони здоров’я, передає «Укрінформ».

“10 грудня 2021 року Європейський інвестиційний банк, банк ЄС, перерахував Україні 50 мільйонів євро, що профінансують закупівлю необхідних вакцин від COVID-19. Ці кошти допоможуть Міністерству охорони здоров’я закупити вакцини від COVID-19, забезпечивши значну частку від кількості, передбаченої національним планом вакцинації України у 2022 році”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що фінансова операція є частиною загальної ініціативи Team Europe щодо реагування на виклики пандемії COVID-19.

“Як одні з головних фінансових партнерів України та частина ініціативи Team Europe, ми раді підтримати зусилля уряду України у боротьбі проти COVID-19. Для швидшого залучення коштів нам вдалося внести зміни до вже затвердженого і чинного кредиту. 50 млн євро, перепрофільовані задля цієї мети, будуть використані для оперативної закупівлі вакцин”,  – заявив голова представництва ЄІБ в Україні Жан-Ерік де Загон.

Як повідомляється, йдеться про «Програму розвитку муніципальної інфраструктури України» (ПРМІУ/UMIP), що була підписана між ЄІБ і Україною у 2015 році на суму 400 млн євро. ЄІБ виділив 50 млн євро в межах цієї угоди на фінансування заходів протидії COVID-19. Угода про перепрофілювання кредиту у 50 мільйонів євро була ратифікована Україною у жовтні 2021 року.

“Завдяки додатковій підтримці від ЄІБ ми продовжуємо забезпечувати належне фінансування для підтримки системи охорони здоров’я України та сприяти посиленню заходів захисту населення у відповідь на кризу COVID-19. Ми віримо, що разом ми можемо побороти пандемію”, – сказав міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

Своєю чергою голова представництва ЄС в Україні Матті Маасікас зазначив, що кредит ЄІБ надзвичайно важливий для оперативного реагування України на пандемію та відновлення після неї.

“Підтримка закупівлі вакцин, на додаток до вже залученої від ЄС допомоги у боротьбі проти COVID-19, пришвидшить процес вакцинації в Україні. Ми віримо, що цей крок стане вагомим внеском у захист українського населення, зменшить навантаження на медичних працівників і лікарні, а також сприятиме стійкості системи охорони здоров’я України в майбутньому”, – сказав посол.

У МОЗ поінформували, що закупівлю вакцин проти COVID-19 за кошти, надані ЄІБ, здійснить компанія Crown Agents.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: