21:17, 08 Липня 2021

Україна націлена отримати членство у ЄС та НАТО протягом 5-10 років

Україна прагне отримати членство у Європейському Союзі та НАТО упродовж 5-10 років. Зараз однією з головних цілей є поступова інтеграція до внутрішнього ринку ЄС.

Про це заявив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль в інтерв’ю литовському виданню LRT, переклад якого опублікований на Урядовому порталі, повідомляє «Укрінформ».

“Україна прагне вступити до ЄС та НАТО у найближчій перспективі, ми націлені отримати членство протягом 5-10 років. Важливим питанням щодо європейського майбутнього України є послідовна реалізація реформ, над чим ми продовжуємо працювати і маємо суттєві результати. Звісно, що питання щодо вступу України до ЄС залежить не лише від нас, а й від 27 інших країн”, – сказав глава уряду.

Він нагадав, що ЄС щороку представляє звіт про імплементацію Угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом, в якому оцінюються досягнення України щодо впровадження реформ.

За його словами, європейські партнери зазначають, що навіть за складних умов минулого року, незважаючи на дестабілізуючі дії Росії, конфлікт на Сході та спалах пандемії коронавірусу, Україна демонструє прогрес на своєму шляху до реформ.

“Тобто, наш рух до членства України в ЄС не зупиняється. Наразі для нас однією з головних цілей є поступова інтеграція до внутрішнього ринку ЄС”, – підкреслив Шмигаль.

Він додав, що ЄС уже став головним торговельним партнером України, за п’ять років експорт українських товарів до Євросоюзу зріс на 60 %, і цього року очікується, що він досягне 20 млрд євро.

“Нині ми прагнемо до подальшої лібералізації торгівлі з ЄС, одним із ключових наших пріоритетів в останній рік стала підготовка до оновлення торговельної частини Угоди про асоціацію. Також продовжуємо працювати в контексті інтеграції України у цифровий та енергетичний ринки Європейського Союзу, працюємо над підписанням “промислового”, “авіаційного” та “митного” безвізів”, – розповів Прем’єр-міністр.

7-8 липня у Вільнюсі (Литва) відбувається Міжнародна конференція з питань реформ в Україні.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: