19:21, 29 Вересня 2022

Угорщина не підтримає нових санкцій ЄС проти енергетичного сектору росії

Угорщина не підтримає запланований восьмий пакет санкцій Європейського Союзу проти росії через її вторгнення в Україну, якщо вони міститимуть санкції, направлені проти енергетичного сектору.

Як передає «Укрінформ», про це повідомляє Reuters з посиланням на керівника апарату прем’єр-міністра Угорщини Гергелі Гульяша.

«Угорщина вже багато зробила для підтримки європейської єдності, але якщо в пакеті є енергетичні санкції, то ми не можемо і не будемо їх підтримувати», — сказав посадовець на брифінгу в четвер.

Виконавчий орган ЄС запропонував у середу нові санкції проти росії, включаючи жорсткіші торгівельні обмеження, більше індивідуальних санкцій та обмеження цін на нафту для третіх країн.

Запропоновані санкції не відповідають більш жорстким заходам, таким як заборона на імпорт російських алмазів, введення яких вимагають Польща та країни Балтії.

Раніше прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан неодноразово висловлював незгоду з санкційною політикою ЄС щодо рф, заявляючи, зокрема, що санкції завдають більшої шкоди Євросоюзу, ніж росії.

Крім того, Угорщина вже двічі блокувала внесення до санкційних списків ЄС патріарха рпц кирила.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: