09:12, 21 Жовтня 2020

Угорщина – найбільш недружня до міграції країна ЄС

Угорщина за ставленням свого населення до мігрантів залишається найбільш недружньою до міграції серед країн-членів ЄС, хоча показник дещо зменшився.

Як передає «Укрінформ», про це повідомляє «Hungary Today» з посиланням на результати дослідження громадської думки щодо міграції, проведеного аналітиками Центру соціальних досліджень за підтримки Фонду імені Фрідріха Еберта.

Так, 57 % угорців негативно ставляться до приїзду мігрантів до їхньої країни. Для порівняння: 6 років тому цей показник становив 62 %.

На другому місці за несприйняттям мігрантів – Чехія (42 %), далі – Болгарія (40 %) та Словаччина (37 %). Найбільш відкриті до мігрантів мешканці Швеції та Норвегії, де негативно до них ставляться лише 3 % і 2 % відповідно.

Загалом же в колишніх соціалістичних країнах «Варшавського блоку» спостерігається тенденція до сильніших антимігрантських настроїв, ніж у Західній Європі. У них близько 20 % людей не хотіли б приїзду мігрантів з бідніших країн за межами Європи, тоді як у Західній Європі цей показник складає менше 10 %.

Приблизно посередині між «полюсами» ставлення – Польща, Литва, Словенія, Хорватія, Австрія та Італія. Перші, хоча є Центрально-Східною Європою, налаштовані до міграції дещо прихильніше, ніж їхні сусіди, тоді як в Австрії та Італії антимігрантські настрої трохи сильніші, ніж у більшості країн Західної Європи.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: