10:37, 23 листопада 2023

Учасники бойових дій можуть безкоштовно здобути профосвіту: 9 волинян уже подали заявки

Учасники бойових дій та особи з інвалідністю внаслідок війни незалежно від рівня освіти можуть проходити первинну підготовку, перепідготовку або підвищення кваліфікації на базі центрів професійної освіти державної служби зайнятості. Про це учора, 22 листопада, під час брифінгу ОДА повідомила директорка Волинського обласного центру зайнятості Алла Куцин.

Про це йдеться на сайті Волинської ОВА.

«Наразі в Україні діє 8 таких центрів: у Дніпрі, Полтаві, Харкові, Одесі, Львові, Рівному, Сумах та Івано-Франківську. У цих закладах можна пройти навчання за 365-а освітніми програмами та здобути 95 професій», – зазначила очільниця обласного центру зайнятості.

При навчанні ветеранам здійснюється компенсація витрат на проїзд, проживання та медогляд. Також компенсація виплачується тим, хто супроводжує особу з інвалідністю внаслідок війни I групи.

Навчання може бути на денній, вечірній та дистанційній формі, а також у форматі дуальної освіти. Термін здобуття освіти – до 6-ти місяців.

На Волині 9 учасників бойових дій виявили бажання пройти профнавчання за професіями:

– водій автотранспортних засобів категорії «Д» – 2 людини;

– водій автотранспортних засобів категорії «СЕ» – 4 особи;

– тракторист-машиніст с/господарського виробництва кат. А2 ;

– електрогазозварник;

– кравець або швачка.

Щоб пройти навчання не обов’язково перебувати в статусі безробітного та на обліку в центрі зайнятості.

Заявку можна подати онлайн через портал, або прийшовши у будь-який центр зайнятості. Рішення про навчання приймається не пізніше ні на 5 день від подачі документів.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: