19:20, 24 Січня 2018

Учасники АТО «воюють» із владою за ділянки у Підгайцях

Учасники АТО написали заяви на земельні ділянки на території Підгайців, оскільки ділянка була у переліку для безоплатної передачі на сайті Держгеокадастру. У Підгайцях кажуть, що ділянкою не розпоряджаються.

Про ситуацію інтернет-виданню «Волинь Online» повідомив учасник АТО Дмитро Забощук.

Учасник АТО Дмитро Забощук розповів, що на офіційному сайті Головного управління Держгеокадастру у Волинській області  міститься перелік земельних ділянок для безоплатної передачі у власність та викопіювання до переліку. Згідно розміщеної на сайті інформації, на території Підгайцівської сільської ради Луцького району виділена ділянка, орієнтовною площею 15га, яка має бути передана у власність учасникам АТО в 4-му кварталі 2017 року.

Викопіювання до переліку земельних ділянок для безоплатної передачі у власність у 4 кварталі 2017 року

«У Головному управлінні Держгеокадастру у Волинській області  заяви приймають лише чотири години два дні на тиждень. Щоб подати заяву, приходиться чекати в черзі понад дві години, – розповів Дмитро. – 2 листопада 2017 року я та інший учасник  АТО, Конашук Олександр Петрович, в Головне управління Держгеокадастру у Волинській області написали заяви щодо надання дозволу на розроблення документації для відведення у власність двох земельних ділянок (до 2 га кожна)  в межах  виділеної ділянки – 15 га. Моя заява зареєстрована під номером 3-7029/0/5-17 від 02. 11. 2017 року.

За словами Дмитро, у той же день вони звернулися в Підгайцівську сільську раду і подали запит щодо виділення даної ділянки. Землевпорядник сільської ради усно повідомив, що сільська рада не розпоряджається землями сільськогосподарського призначення за межами населених пунктів. А на запит від Головного управління Держгеокадастру у Волинській області, щодо виділеної ділянки в 15 га надали відповідь, що не заперечують її  виділенню  учасникам АТО.

«Ми виконали всі вимоги щодо подання та оформлення заяв. Згідно законодавства,  термін надання рішення – до 30 днів. Станом на ранок 12. 12. 2017 року рішення не отримали. Самі поїхали в офіс Головного управління Держгеокадастру у Волинській області, де мені надали рішення щодо моєї заяви, в якому зазначається відмова, в зв’язку з тим, що Підгайцівською сільською радою надіслано лист до Головного управління Держгеокадастру у Волинській області, у якому повідомляється, що на зазначеній земельній ділянці розташоване облаштування кладовища, – зазначає Дмитро. – Зі слів працівника Головного управління Держгеокадастру у Волинській області, всього написано 38 заяв на цю ділянку. Усі учасники АТО отримають аналогічні відмови. Я зателефонував землевпоряднику сільської ради, Віталію і він повідомив, що нічого про це не знає і всі питання щодо даної ділянки потрібно задавати сільському голові. А розміщення кладовища на землі з високими ґрунтовими водами в принципі неможливе. Офіційну відповідь сільської ради, щодо поданої нами заяви, ще досі немає».

Лист сільської ради до Держгеокадастру

Відповідь Дмитру Забощуку на його заяву щодо виділення ділянки

Відповідь Дмитру Забощуку на його заяву щодо виділення ділянки

Голова Юрій Семенюк пояснив, що це не їхня земля і нею не розпоряджаються. У селі землі також немає. Зверталися до Держгеокадастру, аби зарезервували цю землю, але невідомо чи її виділять. За його словами, і так виділили 76 га і для місцевих учасників АТО і з інших населених пунків:

«Землі не було. Просив людей, щоб вони свій город поділили, одну лишали людині ділянку, а іншу – учаснику АТО. Але то було спочатку, ще у 2014 році. А зараз вже все. Я розумію, що всі хотіли у Підгайцях ділянку, а якщо у Луцьку, то на Київській площі. Ми все зробили все, що могли. Ще є 8 гектарів на Крупі, її Палиця чогось не дає – вона в будяках, там дерева вже ростуть. Ми писали на адміністрацію, на обласну раду, щоб передали, ми зробимо генплан забудови і віддамо учасникам АТО на і прізвища, які Ви скажете, але нас відправили та й все. Якщо держава пообіцяла, то дайте їм, чого ви посилаєте до сільського голови. Щоб людей травити на сільського голову, то їм добре виходить».

Мар’яна МЕТЕЛЬСЬКА

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: