10:39, 16 листопада 2020

У заказнику біля Луцька виявили незаконний скид води зі ставків

Спеціалісти Державної екологічної інспекції у Волинській області провели позапланову перевірку на території Княгининіської сільської ради.

Про це інформують в державній екологічній інспекції у Волинській області.

Інспектори виявили порушення природоохоронного законодавства під час обстеження орнітологічного заказника “Рокинівський”.

Спеціалісти двічі зафіксували незаконний скид води зі ставків.

Зауважимо, що спуск води зі ставків призводить до різкої зміни гідрологічного режиму заказника, а також до пошкодження природних місць мешкання диких тварин та птахів занесених до Червоної книги України.

В таких діях вбачається умисне знищення або пошкодження території природно заповідного фонду відповідальність за яке передбачена статтею 252 ч1 Кримінального кодексу України.

Матеріали перевірки передали до Головного управління нацполіції у Волинській області. Оскільки орендар своєю недбалою поведінкою створює загрозу існування орнітологічного заказника “Рокинівський”.

Інспекція скерувала звернення Регіональному відділенню ФДМУ у Волинській області щодо розірвання договору оренди гідротехнічних споруд з ФОП Балабух.

Варто зауважити, що підприємець не допустив спеціалістів ДЕІ до позапланової перевірки його діяльності на території заказника.

У поясненні Луцькій районній поліції підприємець Cергій Балабух зауважив, що він рятував рибу.

Проте згідно умов договору, він мав би “рятувати” гідротехнічні споруди і вчасно, не зволікаючи закрити шлюзи.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: