08:15, 20 листопада 2021

У Євросоюзі схвалили перші пігулки від коронавірусу

Європейське агентство з лікарських засобів (EMA) рекомендувало пігулки проти коронавірусу від Merck та розпочало оцінку таблеток від “Pfizer”.

Про це повідомляє “Укрінформ” з посиланням на “EMA”.

“Комітет ЕМА з лікарських засобів (CHMP) видав рекомендації щодо використання препарату “Lagevrio” (також відомого як «Молнупіравір») для лікування COVID-19”, — йдеться у повідомленні.

Зазначається, що препарат можна використовувати для лікування дорослих з COVID-19, які не потребують додаткового кисню та мають підвищений ризик розвитку важкої форми COVID-19.

“Lagevriо” слід застосовувати якомога швидше після встановлення діагнозу COVID-19. Ліки, що випускаються у вигляді капсул, слід приймати двічі на день протягом 5 днів.

Як повідомляв “Укрінформ”, американська фармацевтична компанія “Pfizer” надасть на безоплатній основі ліцензію на свої експериментальні пігулки «Паксловід» для лікування COVID-19 Патентному пулу лікарських засобів (MPP), який підтримує ООН.

Це дозволить організації передавати субліцензію на препарат іншим виробникам для використання в 95 країнах, що розвиваються. В основному це країни в Африці та Азії.

У ключовому клінічному дослідженні виявлено, що таблетки “Pfizer” ефективно запобігають важким захворюванням, якщо їх давати невакцинованим особам із високим ризиком перебігу хвороби незабаром після того, як у них почали проявлятися симптоми COVID-19.

Наприкінці жовтня аналогічну заяву зробила американська фармацевтична компанія “Merck”. Вона також безплатно надала ліцензію на свої експериментальні пігулки для лікування COVID-19 «Молнупіравір» Патентному пулу лікарських засобів (MPP), який підтримує ООН.

Угода з Патентним пулом лікарських засобів — організацією, яка працює над тим, щоб лікування та технології були доступними у всьому світі, дозволить компаніям у 105 країнах, переважно в Африці та Азії, субліцензувати рецептуру для противірусних таблеток та почати їх виготовлення.

Розробник заявляє, що за даними випробувань, препарат удвічі знижує ймовірність госпіталізації або смерті при COVID-19.

Британський регулятор з питань лікарських засобів схвалив застосування перших пігулок для лікування COVID-19 «Молнупіравір» компанії Merck.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: