08:45, 20 Грудня 2018

У ЄС заборонять одноразовий пластик

Ватні вушні палички, пакети, соломки для напоїв, одноразові пластикові тарілки та інше столове приладдя – все це незабаром зникне на теренах Європейського союзу.

Про це повідомляє “Радіо “Свобода”.

Представники країн-членів співдружності та Європарламенту у середу 19 грудня дійшли згоди щодо повної заборони вже через кілька років одноразових пластикових виробів на території ЄС.

Докладаючи зусиль для зменшення забруднення довкілля пластиковими виробами, ЄС впроваджує нові жорсткі обмеження на певні одноразові вироби з пластмаси, повідомили у середу зранку представники австрійського головування в Раді ЄС, яке добігає кінця 31 грудня.

У травні минулого року Європейська комісія запропонувала впровадити у 2021 році заборону на десяток одноразових продуктів з пластику – ватні палички, тарілки, столове начиння, соломки, палички для повітряних кульок турнікети та інше. Всіма цими продуктами, якими забруднюється навколишнє середовище, європейці незабаром припинять користування, натомість їм вже існують альтернативні рішення з матеріалів, які швидко розкладаються природнім способом.

Як пояснюють експерти, поруч із риболовним приладдям із синтетичних матеріалів, які також планують заборонити, 70 відсотків відходів, що накопичуються на пляжах ЄС складає саме одноразовий пластик.

Таким чином, низка одноразових пластикових виробів, яким легко знайти заміну, буде заборонена вже до 2021 року. Водночас, до 2025 року країни європейського блоку будуть змушені налагодити переробку 90 відсотків пластикових пляшок, причому, фінансування на це надаватимуть компанії-виробники напоїв.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: