11:00, 23 листопада 2018

У Воротнівському лісництві утеплювали сад. ФОТО

Підготовкою саду до зимового періоду займались, 21 листопада, у Лісівничому молодіжному центрі, що діє на базі Воротнівського лісництва ДП «Ківерцівське ЛГ».

Про це повідомляють на сайті лісівників.

Лісівники та студенти-біологи на чолі із своїм наставником, професором Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки Михайлом Шевчуком, отримали змогу поєднати практику та лекцію: разом захищали стовбури сіткою із дрібним осередком та проводили обрізку фруктових дерев.

Керівник-координатор Центру Валентина Юхимчук розповідає, що акцію запланували завчасно. І от тепер – із настанням холодів – провели відповідні роботи.

“Сьогодні до нас приїхали студенти-біологи. І не просто біологи, а майбутні лісівники, спеціалісти з лісового та садово-паркового господарства на чолі з Михайлом Шевчуком. Він, крім того, що фаховий біолог та садівник, також є членом Наукової ради при Волинському обласному управлінні лісового та мисливського господарства. На останньому засіданні, коли проговорювались плани на майбутнє, науковці домовились про допомогу Лісівничому молодіжному центру з підготовкою саду. Добре від того всім: ми отримаємо фахову допомогу, а вони – практичні заняття. Студенти часті гості на різних наших заходах – від засідань Наукової ради до подій соціального спрямування. Тісно співпрацюємо із студентською радою біологічного факультету. А на роботу з догляду за садом в цьому році ми залучили їх уперше. Загалом школи-студії Лісівничого молодіжного центру та сад є своєрідними лабораторіями під відкритим небом. І кому, як не майбутнім садоводам і лісівникам у цьому саду працювати”, – зазначає Валентина Петрівна.

І практичну, і консультаційну допомогу надавали безпосередньо головний лісничий ДП “Ківерцівське ЛГ” Андрій Зінич та лісничий Воротнівського лісництва Юрій Курчик.

Варто зазначити, що важливою частиною догляду за садом є осіння обрізка дерев. Вона необхідна для прорідження зайвих гілочок, що встигли у великий кількості вирости за теплий період року і заважають росту пагонів. Без осінньої обрізки дерев сад перестане приносити плоди та виглядатиме неохайним.

Не менш серйозна процедура – захист фруктових дерев від гризунів, зайців та мишей, які зимою радо ласують корою, лишаючи стовбур оголеним та надчутливим до морозу.

“Якщо говорити за врожай, то він формується, власне, з осені. А якщо ще точніше – в літній період. Тому обрізка саду, підготовка його до зими і плодоношення відбувається протягом року. У вегетаційний період ми проводимо так звані «зелені операції», які спрямовані на укорочення та утримання плодових квіток, а ось зараз, в осінній період, в основному – відбувається підготовка плодових дерев до зими. Це, перш за все, захист від мишовидних гризунів та зайців, які завдають в наших умовах значної шкоди, можуть знищити до 30 % висаджених дерев, особливо в молодому віці. Далі – побілка дерев, штабма дерев, яка в принципі і забезпечує у весняний період активний ріст, а при морозі та відлизі запобігає розтріскуванню кори. А саме тут, в даний час ми захищаємо стовбури від зайців і проводимо обрізку дерев з метою надання їм певної форми, видалення зайвих та пошкоджених гілок. А з розрахунку на наступний рік – закладку плодових бруньок”, – не відриваючись від роботи ні на мить, Михайло Йосипович ділиться безцінним досвідом.

Він зазначає, що така робота дуже корисна для студентів. Адже, як відомо, наука без практики є мертвою.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: