18:07, 19 Січня 2019

У Воротневі діти колядували, робили смаколики для птахів та годували диких качок. ФОТО

Учора, 18 січня, напередодні Водохреща до Лісівничого молодіжного центру, що діє у Воротнівському лісництві ДП «Ківерцівьке ЛГ»,  завітали колядники з Піддубцівської ЗОШ І-ІІІ ст. та діти переселенців з Донбасу.

Про це повідомляє прес-служба Волинського ОУЛМГ.

Перші приїхали подякувати лісівникам за підтримку, другі – відпочити, помилуватися чарівною природою зимового воротнівського лісу, долучитися до підгодівлі птахів та диких качок, які зимують у місцевому ставку. Гостей зустрічали керівник-координатор Лісівничого молодіжного центру Валентина Юхимчук та лісничий Воротнівського лісництва ДП «Ківерцівське ЛГ» Юрій Курчик.

Вихованці Піддубцівського лісництва підготували змістовну програму. Педагог-організатор Алла Тодорович з дітьми розучила популярні колядки і щедрівки, з ними школярі обійшли усі офіційні установи рідного села. Тепер привітали і лісівників. До цього шкільного гурту колядників входять п’ятикласники Павло Бєлов та Артем Дубень, шестикласники Софія Савюк, Аня Злодюжко, Дарина Драницька, семикласники Уляна Купіч і Тетяна Романюк, восьмикласниця Юля Гусак, десятикласники Єва Сардачук-Король та Ангеліна Ходорчук.

“Історія цієї дружби розпочалася зі створення у школі учнівського лісництва, – каже Валентина Юхимчук. – Ось уже кілька років воно діє на базі ДП «Волинський лісовий селекційно-насінневий центр». Юні лісівники беруть участь у всіх лісівничих акціях – заготовляють жолуді та шишки, доглядають за лісовим розсадником, долучаються до творення нових лісів. Вони – часті гості Лісівничого молодіжного центру, де також допомагають працівникам Воротнівського лісництва, а ще вивчають лісівничу справу”.

І цього разу не обійшлося без пізнавальних цікавих розмов. Бо ж після колядування і хороводів біля ялинки господарі запросили дітей та їхніх мам до приміщення ЛМЦ, пригостили усіх смачним чаєм з лікувальних лісових трав, а ще кутею. Адже за давнім звичаєм цього дня господині готують так звану голодну кутю, а сам день вважається пісним. Біля розпаленого каміна координатор ЛМЦ Валентина Юхимчук, лісничий Воротнівського лісництва ДП «Ківерцівське ЛГ» Юрій Курчик, пасічник Іван Онищук, прес-секретар Волинського ОУЛМГ Сергій Цюриць розповіли дітям про ліс, його мешканців, роботу лісівників.

Гостям вручили солодкі подарунки. А ще діти переселенців з Донеччини та Луганщини разом із батьками взяли участь у майстер-класі з виготовлення смаколиків для пернатих.

Ласощі лісовим птахам діти розвісили на деревах. Не забули погодувати і качок, що живуть на воротнівських ставках, та відвідати оленів, які мешкають у вольєрі.

Цю поїздку у Волинську Швейцарію, як називають Воротнівський ботанічний заказник, організували для дітей та їхніх мам голова громадської організації «Інститут волонтерства та громадської співпраці» Юлія Євпак та менеджер соціальних проектів цієї ж організації Юлія Порохнавець. У цьому році це перша їх така акція, а торік, зізнаються волонтерки, вони провели понад сто різноманітних цікавих заходів для дітей та дорослих. У тому числі – і для дітей переселенців із Донецької та Луганської областей.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: