20:25, 01 Червня 2020

У волинському селі дві родини-сусіди виховують дітей у будинках сімейного типу

Два дитячих будинки сімейного типу відвідав голова облдержадміністрації Юрій Погуляйко в селі Поромів Іваничівського району сьогодні, 1 червня 2020-го року, аби привітати їх вихованців з Міжнародним днем захисту дітей.

Про це йдеться на сайті Волинської ОДА.

Зокрема, у с. Поромів проживають дві родини, які, окрім біологічних дітей, взяли на виховання діток з особливою долею. До слова, обидві сім’ї є сусідами, адже розділяє домівки лише паркан. Проживають родини у будинках, побудованих благодійною організацією «Міст Надії», для цього місцева влада свого часу надала земельні ділянки. Відтоді тут постійно лунає дитячий сміх, адже в обох родинах виховують 19 дітей, з яких 15 – взяті на виховання.

Так, дитячий будинок сімейного типу (далі ДБСТ) Віктора та Надії Сукач створили у січні 2020-го року. Пара має двоє біологічних дітей та взяла на виховання семеро дітей, позбавлених батьківського піклування. Двоє діток відвідують ДНЗ, решта вже навчаються у школі.

Друга родина – Анатолія та Ольги Клекоць, які виховують 2 біологічних дітей та 8, позбавлених батьківського піклування. ДБСТ створили у січні 2018-го року. Тут також ростуть двоє дошкільнят, а решта – школярі.

Як відзначили батьки обох дитячих будинків, дітей не розділяють на власних і взятих на виховання. Усі вони – вже рідні.

Тож завітав до родин голова облдержадміністрації Юрій Погуляйко з подарунками для усіх діток. Спілкуючись з батьками, Юрій Михайлович подякував за їх самовіддану батьківську працю, адже це надзвичайно важлива й добра справа.

Довідково: В області проживає 1498 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. З них: 1105 перебувають під опікою та піклуванням, 283 – виховуються у прийомних сім’ях та ДБСТ, 48 – навчаються у загальноосвітніх та спеціалізованих школах-інтернатах, 15 – у спеціалізованому будинку дитини та 5 – перебувають у будинках-інтернатах для дітей з інвалідністю.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: