13:33, 07 Вересня 2021

У Волинському перинатальному центрі перевірятимуть випадок корупції

Експерти ГО «Антикорупційний штаб» отримали скаргу мешканця Луцька щодо ставлення до його дружини у Волинському обласному перинатальному центрі.

Про це повідомили у громадській організації.

14 липня 2021 року дружина пана Романа поступила до пологового відділення Волинського обласного територіального медичного об’єднання захисту материнства і дитинства” Волинської обласної ради (Волинського перинатального центру).

Лікарка Нічіпурук Наталія Петрівна попросила пацієнтку купити ряд витратних матеріалів та ліків, а саме: оглядові рукавички (придбали 7 пар), стерильні пелена (4 шт.), Амніоти. Все це повинно бути в лікарні зі слів менеджера НСЗУ. Пацієнтка купила все з цього списку, хоча за її свідченнями, все це має бути в лікарні, адже входить до переліку безкоштовних медичних послуг пакету «Вагітність і пологи», «Амбулаторна медична допомога» і відповідно оплачується Національною службою здоров’я України.

У подальшому в палату завітав лікар-анестезіолог Явтушенко Олег Миколайович. Оглянув пацієнтку і спитав, чи будуть купувати набір. Вона погодилися. Лікар настояв сходити з ним разом в аптеку (аптечний пункт № 11, аптеки № 41 ТОВ «Сальве (Здорова родина)». В аптеці аптекарка склала в пакет все необхідне і лікар пішов, навіть не показавши, що в пакеті. Озвучили до оплати 957 гривень. Запропонували розрахуватись готівкою, чоловік пацієнтки відмовився та попросив чек, але в ньому виявилось лише 369 гривень. Аптекарка пояснила, що один набір не вписаний (набір “B. Braun” зі слів аптекарки), бо він не на балансі,  а якби був на балансі, був би дорожче. Написала від руки на чекові 588 гривень. Докази проплати транзакції в банку у громадської організації також наявні. Сума — 957 гривень.

15 липня 2021 пацієнтка після пологів проходила огляд у лікаря-анестезіолога Явтушенка Олега Миколайовича, який працює в Волинській обласній медичній асоціації материнства і захисту дитинства Волинської обласної ради (Волинський перинатальний центр). Під час огляду він вимагав 1350 грн за епідуральну анестезію. При цьому варто зазначити, що пацієнтка вже оплатила її вартість у сумі 900 грн.

Відповідно до частини другої статті 49 Конституції України держава створює умови для ефективного і доступного для всіх громадян медичного обслуговування. У державних і комунальних закладах охорони здоров’я медична допомога надається безплатно.

Експерти ГО «Антикорупційний штаб» звернулись до Волинської обласної ради — і наразі там повідомили про створення тимчасової комісії, яка дослідить ці події.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: