10:10, 02 Червня 2021

У Волинському обласному перинатальному центрі відкрили відділення променевої діагностики

В КП «Волинське обласне територіальне медичне об’єднання захисту материнства і дитинства» Волинської обласної ради відкрили відділення променевої діагностики та продемонстрували сучасний комп’ютерний томограф і цифровий рентгенапарат.

Про це повідомляють на веб-сайті Волинської облради.

Відкриття відділення відбулося 1 червня в рамках конференції «Обмін досвідом у сфері впровадження системи  перинатальної допомоги на обласних рівнях».

Як зазначила директорка КП «Волинське обласне територіальне медичне об’єднання захисту материнства і дитинства», депутатка обласної ради Ірина Горавська, такого обладнання в закладі чекали дуже давно.

«Ми не мали такого потужного обладнання для діагностики наших діток. Ми маємо цілодобове хірургічне відділення, цілодобовий травмпункт, потужне відділення нейрохірургії, які вимагають обстежень пацієнтів на цьому обладнанні», – розповіла Ірина Горавська.

Медик наголошує: в придбанні цього обладнання закладу неабияк допоміг Фонд Ігоря Палиці «Тільки разом», адже в часи пандемії є проблеми у придбанні таких високоточних приладів з-за кордону.

«В ці нелегкі часи пандемії, коли взагалі обладнання дуже важко закупити, адже його потребує дуже багато медичних центрів, Фонд допоміг знайти де його придбати. Крім того, для встановлення цього обладнання потрібно було провести спеціальний ремонт приміщень»,– каже Ірина Горавська.

Аби маленькі пацієнти медичного закладу не боялися проходити обстеження, кабінет КТ та рентген-кабінет оформили в особливому стилі.

«Кабінет КТ – це у нас, так би мовити, акваріум, а рентгенкабінет – тропіки, – показує головна лікарка закладу. – Ми не забуваємо, що знаходимось в дитячій лікарні, куди приходять малята і вони не мають відчувати, що знаходяться в лікувальному закладі,  не мають боялись залишитись без мами на цих обстеженнях. Вони можуть роздивлятися малюнки і можуть відволіктись. Ми намагались створити атмосферу казки».

Директорка КП зазначила, що обмін досвідом, який відбувся під час конференції, дозволив не тільки презентувати напрацювання нашого краю в сфері надання медичної допомоги дітям, але й вивчити роботу схожих за специфікою закладів в інших регіонах.

«Ми обговорили майбутню співпрацю та візити в інші області України з метою вивчення унікальних послуг, які вони надають, щоб ми могли відправляти пацієнтів за лікуванням або привозити їх до нас із інших областей. Адже надання вузькоспеціалізованої допомоги не може бути однаковим в кожній області і пацієнтів, які його потребують, не так багато. Тому кожен лікувальний заклад буде розвивати такі унікальні послуги, щоб надавати допомогу пацієнтам з інших областей», – зазначила Ірина Горавська.

Голова обласної ради Григорій Недопад підкреслює: без дітей немає майбутнього, саме тому в області активно працюють над розвитком та фінансування медичних закладів, спрямованих на надання медичної допомоги саме малечі.

«Наша каденція – це каденція депутатів обласної ради, головна ціль якої – допомога материнству та дитинству. Однозначно, максимальна кількість коштів з обласного бюджету буде спрямовуватись на підтримку нашого об’єднання і на ті проекти, які будуть тут реалізовуватись», – наголосив очільник депутатського корпусу.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: