22:10, 11 листопада 2020

У Волинському краєзнавчому музеї презентують виставку, присвячену художнику та музейнику Миколі Черенюку

Лучан запрошують на презентацію виставки, присвяченої знаному українському художнику, педагогу та музейнику.

Про це повідомляють у Волинському краєзнавчому музеї.

У Волинському краєзнавчому музеї 13 листопада о 14 годині відбудеться презентація художньо-меморіальної виставки «Мистецьке кредо і музейне подвижництво Миколи Черенюка». До 75-річчя від дня народження. (Роль і місце особистості в культурному процесі свого часу).

Виставка «Мистецьке кредо і музейне подвижництво Миколи Черенюка» є частиною виставкового проекту «Музейники», започаткованого у 2018 році до 90-річчя Волинського краєзнавчого музею.

Микола Черенюк (1945–2001) – художник, музейник, завідувач Луцької картинної галереї (1974–1988 рр.) та Художнього музею (1997–2001 рр.), відділу Волинського краєзнавчого музею. Він розбудував одну з перших у Західній Україні картинну галерею, впровадивши прогресивний вітчизняний  та європейський досвід. Створив науково обґрунтовану, естетично виважену, емоційно багату художню експозицію.

Виставка дозволить вперше побачити як мистецькі, так і наукові напрацювання Миколи Івановича Черенюка впродовж трьох десятиліть, представивши його з одного боку як митця, живописця і графіка, а з іншого як науковця-музейника, дослідника, експозиціонера, адміністратора та педагога.

На виставці поєднано фотодокументальні матеріали з творами живопису та виробами декоративно-прикладного мистецтва. Окремим блоком буде представлено виставку творів живопису та графіки Миколи Черенюка (окремі твори експонуються вперше).

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: