19:28, 25 Березня 2020

У Волинській єпархїі ПЦУ пояснили, як церква працює в умовах карантину

Не більше десяти вірян у храмі, причастя по-новому та незвичне святкування Великодня: розповіли, як церква на Волині працює в умовах карантинного періоду.

Про це розповів у коментарі інтернет-виданню «Волинь Online» голова інформаційно-видавничого центру єпархії Віталій Собко.

«Ми живемо сьогоднішнім днем і думаємо про те, що робити далі. До Великодня ще місяць часу. Стрімко змінюються події.

Церква на сьогодні свою діяльність не припиняє, як духовна лікарня. Інша річ, у яких формах ця діяльність проводиться. Згідно із рішенням Уряду під час відправи Богослужінь не може одночасно бути у храмі більше десяти людей. З одного боку це не складно у тому плані, що люди самі переважно стараються не ходити без потреби крайньої. З іншої сторони – це складно, бо є такі громади багаточисельні, де все ж на Богослужіння приходить більше, ніж десять людей і тоді доводиться настоятелю якось комбінувати, щоб люди заходили по черзі, на безпечній дистанції, перебувати на храмовій площі тощо.

У храмах зараз посилено працюють над тим, щоб вони регулярно провітрювалися, дезінфіковувалися , щоб працівники мали маски, рукавички. За дозволом Священного Синоду зараз змінено форму Святого Причастя – не з ложечки, а щоб кожен причасник самостійно мав змогу взяти з тарілки Причастя, аби не було контакту з іншою людиною.

Якщо не настане Страшний Суд до цього часу, то згідно з календарем припадає Великдень – найбільше християнське свято. Воно буде, інша річ, що воно може бути в дуже незвичній для священнослужителів і парафіян формі», – зазначає священик.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: