22:16, 07 Червня 2024

У Волинській ОВА відпрацювали сценарій реагування на можливий блекаут

У Волинській області функціонує дев’ять територіальних спеціалізованих служб цивільного захисту, робота яких спрямована на ліквідацію наслідків виникнення надзвичайних ситуації, пов’язаних із військовою агресією росії проти України.

Про це у «Фейсбук» повідомляє Волинська ОВА.

Так, сьогодні в облдержадміністрації відбулися практичні тренування керівників спеціалізованих служб цивільного захисту у разі виникнення НС. Навчання відбулися у форматі засідання регіональної комісії ТЕБ та НС.

За словами першого заступника начальника головного управління ДСНС України у Волинській області Сергія Демидюка, сьогоднішнє засідання – це швидше повторення тих навичок і вмінь, які уже неодноразово пропрацьовували під час командно-штабних навчань.

«Маємо досвід інших областей, коли під час виникнення надзвичайних ситуацій в регіоні відповідальні спеціалізовані служби не спрацювали на належному рівні, – зазначив Сергій Демидюк. – Тож, аби цього не сталося у нас, ми разом із керівництвом ОВА ухвалили рішення ще раз пропрацювати певні сценарії виникнення надзвичайної ситуації, обговорити проблемні моменти та зрозуміти як ми маємо працювати».

Так, в ході навчання відпрацювали два сценарії виникнення надзвичайної ситуації на території області.

Перший – внаслідок ракетного обстрілу ВП «Рівненська АЕС» виникла аварійна зупинка енергоблоку, повне його знеструмлення та вихід радіоактивних речовин в навколишнє середовище.

Другий – внаслідок обстрілу ворожими ракетами об’єктів енергетики, що розташовані на території Володимирського та Луцького районів відбулося часткове (повне) знеструмлення споживачів, припинено водо- та газопостачання.

Тож керівники територіальних спеціалізованих служб теоретично розповіли про здійснення першочергових заходів щодо ліквідації надзвичайної ситуації та проаналізували проблемні моменти під час ліквідації наслідків НС.

«Ці навчання є надзвичайно важливими в умовах воєнного стану, адже вони формують здатність до взаємодії, злагодженості та колективних дій територіальних спеціалізованих служб цивільного захисту, – наголосив керівник управління цивільного захисту населення ОДА Олександр Блащук. – Невдовзі відбудуться чергові командно-штабні навчання, де ми практично відпрацюємо реагування на надзвичайні ситуації».

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: