14:32, 01 Березня 2024

У Волинській ОВА радилися щодо протидії спалюванню сухої трави

Весняні підпали трави та посуші – гостре питання, що потребує негайного вирішення.

Про це повідомляють на сторінці ГУ ДСНС України у Волинській області у «Фейсбук».

Сезонні спалювання на присадибних ділянках та сільськогосподарських угіддях сухої трави, листя та гілок викликає загрозу пожеж в екосистемах, вогонь може перекинутись на житлові будинки, господарські будівлі тощо, а також у 2023 році від спалювання сухої рослинності отримала опіки одна людина, а в минулих роках були випадки загибелі людей похилого віку від таких дій.

За такі дії передбачена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу від 3060 понад шести тисяч гривень.

Волинянам треба памʼятати, що безпечно запалений вогонь на полі знищує гумус, корисних комах, гнізда птахів та тварин, а дим підіймає в повітря небезпечні для людини отруйні елементи, які потім вдихають дорослі та діти і це шкодить їх здоровʼю.

Про це йшлося сьогодні на брифінгу для представників ЗМІ у Волинській ОВА за участю заступника начальника Головного управління ДСНС області Костянтина Романчука , представників ГУНП в області, Державної екологічної інспекції у Волинській області, Поліський лісовий офіс .

Тільки минулого року на Волині ліквідували 78 пожеж у екосистемах на площі близько 35 га, з яких 63 пожежа сухої рослинності на площі понад 30 га, три пожежі торфовищ на площі близько 1 га та 12 пожеж лісу на площі 3,7 га.

Факти спалювання сухої трави фіксують учасники численних рейдів, минулого року до адміністративної відповідальності притягнули 302 особи, а цього року вже притягнули першого винуватця спалювання сухої трави у Луцькому районі.

Рейдові перевірки у складі контролюючих органів триватимуть на Волині постійно, в тому числі протягом вихідних днів, для моніторингу ситуації з пожежами та виявлення паліїв застосовуються можливості безпілотних літальних апаратів.

Щоб запобігти таким випадкам, пожежам на торф’яниках та в лісових масивах рятувальники, поліцейські, екологи та працівники лісового господарства звертаються до громадян з проханням і вимогою припинити практику спалювання сухої рослинності.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: