19:22, 24 Травня 2023

У Волинській ОВА проаналізували весняно-польові роботи

Про підтоплення, обсяги посівів та грантову підтримку аграрної справи розповіли в управлінні агропромислового розвитку.

Про це повідомляють на веб-сайті Волинської ОВА.

Як повідомив начальник управління агропромислового розвитку Волинської ОДА Юрій Юрченко, погодні умови на Волині сприяють зменшенню кількості підтоплених територій, вода активно спадає. На початок весни в області паводки забрали понад 18 тисяч гектарів, сьогодні підтопленими лишається вісім тисяч гектарів у Ковельському та Камінь-Каширському районах. Однак, усі посівні площі засіють у повному обсязі. Аграрії зуміли підлаштуватися під ситуацію і змінили структуру посівної, замінивши порядок засівання планових культур.

Загалом на сьогодні вже посіяли ярі зернові і зернобобові культури на площі 104 тис. га – зі 134,5 запланованих тисяч гектарів. Цукрові буряки – висіяли на повній прогнозованій площі у 7,3 тис. га. Соняшник – 37 тисяч гектарів із 41,8 запланованих. А також соя – на площі 33,3 тис. га (прогноз посіву 48,2). Господарники уже двічі провели підживлення посівів зернової групи. До кінця травня посівну кампанію на Волині планують повністю завершити.

Фермери активно працюють над залученням кредитних і грантових коштів у розвиток своєї справи. Наприклад, для створення нових садів, тепличних комплексів і переробних підприємств. Так, у 2022-2023 роках шість волинських агровиробників отримали 9,335 млн грн для розвитку садівництва та ягідництва. За ці гроші в області створили 73,64 га насаджень лохини, малини, яблуневих та горіхових садів. Одне з підприємств отримало грант на сім мільйонів гривень для створення тепличного господарства площею 1,6 гектара. Також п’ять господарників Волині сумарно отримали більше 32 мільйонів гривень на розвиток переробних підприємств та створили в області 110 нових робочих місць.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: