19:51, 31 Жовтня 2023

У Волинській ОВА аналізували роботу обласного відділення фонду соціального захисту осіб з інвалідністю

Про роботу Волинського обласного відділення фонду соціального захисту осіб з інвалідністю розповіла його директор Руслана Сов’як.

Про це йдеться на веб-сайті Волинської ОВА.

«Одним із важливих завдань нашого відділення на сьогодні є здійснення фінансового забезпечення осіб з інвалідністю допоміжними засобами реабілітації та виплату грошової компенсації за самостійно придбані такі засоби», – зазначила Руслана Сов’як.

Вона повідомила, що працівники відділення провели зустрічі та налагодили співпрацю з медзакладами, шпиталями та установою УМВС.

«Тобто людям, які до нас звертаються, ми надаємо перелік підприємств, які забезпечують засобами реабілітації і які мають право на виготовлення таких реабілітаційних засобів, зареєстрованих в Держлікслужбі. Також надаємо буклети цих підприємств і розповідаємо, як отримати той чи інший засіб», – зауважила очільниця обласного фонду.

Вона розповіла, що за дев’ять місяців поточного року фонд оплатив та забезпечив допоміжними засобами реабілітації 2 053 людини з інвалідністю. З них:

протезно-ортопедичними виробами – 492 людини,

ортопедичним взуттям – 606 осіб,

засобами для пересування 246 людей,

іншими виробами – 577 людей,

також провели ремонт допоміжних засобів 60-ом людям, компенсували виплати за самостійно придбані спеціальні засоби для орієнтування та спілкування – 33-ом особам, а 39-ом людям компенсували виплати за самостійно придбані допоміжні засоби.

«В межах своєї компетенції основним завданням відділення фонду є здійснення контролю за виконанням роботодавцями нормативу зі створення робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю, – сказала Руслана Сов’як. – Також здійснюємо контроль за надходженням адміністративно-господарських санкцій, коли не виконується такий норматив».

Крім того, держава забезпечує компенсацію закладам освіти за навчання осіб з інвалідністю.

«Наприклад за 2022-2023 роки до нас прийшли і подали заяви на таку оплату 52 студенти», – повідомила фахівець.

Щоб отримати таку допомогу необхідно звернутися до ЦНАПів, органів соціального захисту населення або через електронний кабінет особи з інвалідністю за посиланням.

Хто на це має право? Особи з інвалідністю, діти з інвалідністю (законний представник дитини), інша особа, також особа яка має право на безоплатне забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: