11:37, 09 Липня 2021

У Волинській ОДА обговорювали з нардепами проблеми розвитку агропромислового комплексу області

Перспективи розвитку агропромислового комплексу на Волині обговорив голова облдержадміністрації Юрій Погуляйко із народними депутатами з Комітету з питань аграрної та земельної політики під час зустрічі, що відбулася 8 липня за участю народного обранця від області Валерія Стернійчука.

Про це повідомляють на веб-сайті Волинської ОДА.

Зокрема, про розвиток АПК області очільник області говорив із народними депутатами Вадимом Струневичом, Олександром Гайдою, Артемом Чорноморовим та Артемом Нагаєвським.

Серед обговорених питань – необхідність законодавчого закріплення статусу поліських територій та державних гарантій територій Полісся та внесення змін до кількох законів України та проектів законів. Мова про внесення змін до: Закону України  «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо умов обігу земель сільськогосподарського призначення» від 31.03.2020 № 552-IX, до проекту Закону України 5600 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень», до проєкту Закону України 5202 «Про організації водокористувачів та стимулювання гідротехнічної меліорації земель» тощо.

Для прикладу, голова ОДА Юрій Погуляйко зазначив, що проаналізувавши проблеми Полісся, є необхідність ініціювати прийняття Закону України «Про статус поліських територій України», яким передбачити державні гарантії та підтримку, а саме:

для стимулювання розвитку агропромислового виробництва законодавчо затвердити виділення коштів із Державного бюджету України на підтримку виробництва продукції рослинництва, враховуючи ґрунтово-кліматичні умови поліських територій, у співвідношенні 1 до 2 (Лісостеп- Полісся);

для поліпшення родючості ґрунтів законодавчо затвердити державну програму прямих виплат сільськогосподарським підприємствам, що здійснюють господарську діяльність на поліських територіях;

внести зміни до порядку визначення поліських територій та додатково включити в перелік райони та сільські ради, які характеризуються складними кліматичними умовами;

для збереження і розбудови соціальної інфраструктури при розрахунку обсягів інвестиційних субвенцій та програм, що фінансуються з Державного бюджету України, місцевих бюджетів та обраховуються від чисельності населення, для поліських територій застосовувати коригуючий коефіцієнт;

запровадити для поліських територій коефіцієнт до нормативу бюджетної забезпеченості по утриманню закладів освіти, охорони здоров’я та культури, що обраховується від чисельності учнів та населення, у розмірі 1,2 та внести відповідні зміни до Бюджетного кодексу України;

для укомплектування працівниками галузей освіти, охорони здоров’я, соціального захисту та культури запровадити надбавку до посадового окладу у розмірі 10 відсотків для працівників вказаних галузей, які працюють у населених пунктах поліських територій.

Також для напрацювання  проекту закону України «Про статус поліських територій України» необхідно створити міжрегіональну робочу групу у складі заступників голів обласних державних адміністрацій областей України, які відносяться до поліських територій (природно-сільськогосподарська зона Полісся охоплює північну  частину України, а також частину західного регіону України).

За результатами обговорення народні депутати порадили, щоби з такими ініціативами також виступили й асоціації агровиробників Волині.

Окрім цього, враховуючи, що на Волині багато меліорованих земель, то представники області підтвердили також потребу в ухваленні законопроекту № 5202 «Про організації водокористувачів та стимулювання гідротехнічної меліорації земель». Ухвалення закону важливо для поліських територій Волині, де 340 тис. га – меліоровані осушені землі. Створення організацій водокористувачів сприятиме технологічній цілісності меліоративних систем. Пропонований законопроект створить умови для утримання водокористувачами меліоративної інфраструктури.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: