12:36, 19 Лютого 2021

У Волинській ОДА обговорювали питання оптимізації спортивного закладу

Про скорочення видатків на утримання обласної дитячо-юнацької спортивної школи «Юний динамівець» ФСТ «Динамо» України та оптимізацію спортивного закладу йшлося під час зустрічі представників обласної влади з тренерами ДЮСШ «Юний динамівець», ФСТ «Динамо» України та батьками дітей, які відвідують цей спортивний заклад. Участь в обговоренні, яке відбулося вчора, 18 лютого, в головній адмінбудівлі краю, взяли заступник голови облдержадміністрації Анатолій Костик та перший заступник голови обласної ради Юрій Поліщук.

Про це повідомляють на веб-сайті Волинської ОДА.

Як поінформував присутніх начальник управління у справах молоді та спорту облдержадміністрації Ігор Дмитришин, у проекті бюджету на 2021 рік, поданого облдержадміністрацією, були передбачені видатки на утримання обласної дитячо-юнацької спортивної школи «Юний динамівець» ФСТ «Динамо» України у сумі 3,349 мільйона гривень. Однак, рішенням обласної ради від 11 лютого 2021 року «Про обласний бюджет на 2021 рік» скоротили видатки на утримання цього спортивного закладу, зокрема, фінансування зменшили на 2,404 мільйона гривень.

Таке рішення спонукало до проведення оптимізації ДЮСШ «Юний динамівець», в результаті якої жоден тренер спортивного закладу не буде скорочений. Адже усім тренерам-викладачам пропонується перевестися до інших спортивних закладів, де займатимуться також і діти, зокрема, в КЗ ОДЮСШ «Колос», ОДЮСШ з видів боротьби, клуб «Естет» Луцької міської ради, ДЮСШ № 4 та ін.

Тим паче, що вищезазначеним  рішенням обласної ради на ці цілі додали кошти, а саме: для КЗ ОДЮСШ «Колос» – 988 тисяч гривень та 225 тисяч гривень – для ОДЮСШ з видів боротьби.

Наразі у ДЮСШ «Юний динамівець» функціонують 5 відділень: боротьба греко-римська, дзюдо, бокс, важка атлетика та велосипедний спорт. Однак, 2 з цих відділень, а саме бокс та важка атлетика, не знаходяться власне у спортивному комплексі ФСТ «Динамо», що на вулиці Данила Галицького у Луцьку. Відтак, зміни щодо місця проведення тренувань фактично торкнуться лише трьох видів спорту, але варто зауважити, що діти матимуть змогу тренуватися у ще кращих, комфортніших умовах.

Натомість, така оптимізація за 10 місяців 2021 року дозволить зекономити кошти обласного бюджету в розмірі 1,19  мільйона гривень.

За словами заступника голови облдержадміністрації Анатолія Костика, проект бюджету у частині фінансування спортивної галузі області неодноразово обговорювався на комісіях обласної ради, однак, ухвалене депутатським корпусом Волині рішення – вимушений крок.

Адже, як зазначив у свою чергу перший заступник голови обласної ради Юрій Поліщук, зважаючи на ряд об’єктивних причин, у тому числі СOVID-19, обласний бюджет на 2021 рік у рази менший у порівнянні з попередніми роками. Натомість, навантаження на обласний бюджет збільшується з кожним роком.  А відтак, оптимізація торкнулася не лише спортивної галузі області, а й закладів культури, освіти та охорони здоров’я.

В умовах дефіциту обласного бюджету, фінансування обласної дитячо-юнацької спортивної школи «Юний динамівець», зокрема, утримання для її повноцінного функціонування адміністративного та обслуговуючого персоналу, є невиправданим.

Однак, зважаючи на стурбованість тренерів-викладачів та батьків дітей змінами, Анатолій Костик запропонував учасникам зустрічі скерувати відповідне звернення до депутатського корпусу обласної ради.

«Ми зібралися сьогодні, аби вислухати усі сторони та знайти альтернативне рішення, – зауважив заступник керівника області. – Ми готові разом з вами звернутися до обласної ради, аби прийняте рішення було переглянуте, однак, маємо розуміти, що обласний бюджет обмежений».

У свою чергу, Юрій Поліщук повідомив, що найближчим часом буде скликана постійна комісія з питань сім’ї, молоді, спорту та туризму обласної ради, де зазначене питання буде розглянуте. Однак, він наголосив, що у цій ситуації головним є те, щоб тренери-професіонали залишись працювати, а для дітей були створені максимально комфортні умови для тренування.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: