22:15, 17 Березня 2023

У Волиньраді звітував керівник «Волиньприродресурсу»

Директор комунального підприємства «Волиньприродресурс» Анатолій Капустюк відзвітував перед обранцями громади про результати роботи за період з вересня 2020 року по грудень 2022 року.

Про це повідомляють на сторінці Волинської облради у «Фейсбук».

За цей період, стверджує керівник «Волиньприродресурсу», збиткове підприємство з мільйонними боргами стало економічно активним.

«Коли мене призначили директором, підприємство мало на рахунку 760 грн, 84 тисячі боргу – перед контрагентами, ще понад три мільйони гривень – заборгованості перед ДП «Волиньторф». Сьогодні ситуація зовсім інша: на кінець минулого року був залишок коштів на рахунках в сумі 62 тисячі гривень та нульову заборгованість», – наголосив він.

Він також зауважив, що увесь цей час підприємство займалося видобутком. Так, за 2,5 року роботи видобули більше 13 тонн бурштину. Реалізували – на понад 150 мільйонів гривень. Сплатили усі види податків до бюджетів різних рівнів, в тому числі 4,2 млн грн – до обласної казни.

«Після повномасштабного вторгнення рф «живого» аукціону з продажу бурштину ми не проводимо. Реалізацію здійснюємо онлайн за цінами, затвердженими Міністерства фінансів. І це виняток, бо всі інші видобувні підприємства не використовують цей класифікатор, вважаючи його рекомендаційним.  В реальності ситуація така: вони продають бурштин іноземним компаніям, або за кордон за мінімальною, у 10 разів дешевшою ніж у нас, ціною, а далі перепродують кінцевим отримувачам в Китай чи деінде, і різниця в ціні лишається там, тобто Україна втрачає податки», – наголосив він.

Як приклад, він навів Житомирську та Рівненську області, які мають 86 ліцензій та стільки ж видобувних компаній. Між тим, з його слів, за минулий рік усі разом вони сплатили 7,2 млн грн рентних платежів, а «Волиньприродресурс» – понад 7,5 млн грн ренти.

«Тобто ми заплатили більше, ніж усі бурштинові підприємства України разом взяті і тим самим посприяли наповненню місцевих бюджетів громад на території яких ми працюємо, бо рента розподіляється за місцем видобутку. Так, із 7,5 млн грн ренти, до казни Маневицької громади платили близько 5 млн грн, Прилісненська ТГ отримала 2,5 мільйона. До місцевих бюджетів також надійшло 4,3 млн ЄСВ і 3,6 мільйона ПДФО, оскільки на підприємстві працюють переважно місцеві мешканці, то їм сплатили заробітних плат на суму близько 20 млн грн», – розповів він.

Разом із тим Анатолій Капустюк зауважив, що масштаби видобутку можуть бути значно більшими, але роботу підприємства сьогодні гальмує законодавча колізія.

«У нас погоджений доступ до земель, але працювати ми можемо виключно на територіях вільних від лісових насаджень. Ось і виходить, що у нас є заліснені площі, ми звертаємось до лісівників, а вони кажуть, що на цій ділянці планових рубок не передбачено», – розповів він.

А також додав, що спільно із Державною службою геології та надр України, профільною комісією Мінекології розробляються способи подолання цих двозначностей.

«Ми дуже вболіваємо за внесення таких змін, адже наша робота напряму пов’язана з наявністю вільних територій для видобутку», – зауважив він.

«Попри всі критичні моменти, хочу зауважити, що підхід, який був започаткований у Волинській області, сьогодні дозволив впорядкувати проблеми, пов’язані із бурштином, які є в інших областях. Ми були на цьому підприємстві і переконалися, що люди офіційно працевлаштовані, є відповідальність, ми бачили, що усі відпрацьовані ділянки рекультивовані», – прокоментував звіт член екологічної комісії обласної ради, депутат Сергій Кошарук.

Анатолій Капустюк додав, що «Волиньприродресурс» також займається видобутком торфу. Він розповів, що з серпня минулого ухвалили прийняте рішення не продавати ДП «Волиньторфу» торфофрезерат, а передавати сировину, як давальницьку для виготовлення торфобрикету.

«Таке рішення стало економічно вигідним для нашого комунального підприємства. Адже до цього, за два з половиною роки ми 67 тисяч тонн фрезерату продали Волиньторфу за 31 мільйон, а за кілька місяців минулого року нами було передано на переробку 18 тисяч тонн фрезерату, з якого виготовили понад вісім тисяч тонн трфобрикету та реалізували його на більш ніж 25 млн грн», – резюмував Анатолій Капустюк.

Інформацію про звіт директора КП “Волиньприродресурс” депутати взяли до відома, за це рішення свої голоси віддали 46 обранців.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: