09:41, 10 листопада 2021

У Волиньраді аналізували видатки на заклади, що надають соціальні послуги

В обласній раді тривають бюджетні слухання. Сьогодні проаналізували видатки на сферу соціального захисту.

Про це повідомляють на веб-сайті Волинської облради.

До обговорення долучились народний депутат України Вячеслав Рубльов, голова обласної ради Григорій Недопад, його заступники Юрій Поліщук та Григорій Пустовіт, керуючий справами апарату ради Дмитро Дубняк, депутати облради Володимир Бондар, Ярослав Матвійчук, Юрій Харченко, Анатолій Філюк та Андрій Бокоч. Участь у слуханнях також взяли участь керівники структурних підрозділів ОДА та директори психоневрологічних інтернатів, Луцького геріатричного пансіонату та інших комунальних установ, які надають соціальні послуги.

Більшість цих закладів утримуються з обласного бюджету без державних асигнувань, а тому керівництво ради та депутати вимагають від керівників грамотного економічного підходу до планування бюджетів установ. У ході слухань з’ясувалося, що більшість закладів мають проблеми з високими цінами на електроенергію і здійснюють закупівлі в одного постачальника – ТзОВ “Волиньелектрозбут”. Керівники інтернатів пояснюють, що причина такої ситуації криється в недосконалих тендерних процедурах.  Аби уникнути таких прорахунків у майбутньому, заступник голови облради Григорій Пустовіт запропонував провести серію навчань, пов’язаних з підготовкою тендерної документації, для головних бухгалтерів та керівників закладів.  Одночасно голова обласної ради Григорій Недопад та очільник бюджетної комісії Орест Маховський закликали директорів більш прискіпливо вивчати ринок та шукати оптимального постачальника. Також очільникам комунальних інтернатних установ доручили шукати можливості переходу на альтернативні джерела енергії та впровадження енергозберігальних заходів.

Депутати заслухали також очільниць обласного соціального гуртожитку для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, м. Володимир-Волинський та обласного центру соціально-психологічної допомоги. Учасники бюджетних слухань зійшлися на думці про необхідність розробки департаментом соцзахисту населення ОДА (до 31 грудня) уніфікованого порядку залучення коштів місцевих бюджетів територіальних громад на утримання цих закладів відповідно до кількості мешканців, які отримують тут соціальні послуги. Голова бюджетної комісії облради Орест Маховський зауважив, що у зв’язку із децентралізаційними процесами кожна громада відтепер має забезпечувати чи не увесь спектр соціальних функцій для своїх мешканців.

“Сьогодні обласний бюджет утримує велику мережу соціальних закладів. Є громади, які спроможні сплачувати необхідну суму за своїх мешканців. Наголошую, ми не наполягаємо на фінансуванні поточних видатків, а лише про допомогу у поліпшенні матеріально-технічного забезпечення закладів. До початку нового бюджетного року такий порядок має бути напрацьований, щоб громади могли це узгодити на профільних комісіях, на сесіях і ухвалити рішення щодо виділення співфінансування”, – наголосив він.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: