23:13, 17 Жовтня 2023

У Володимирській громаді аналізували епідемічну ситуацію

17 жовтня у Володимирській міській раді відбулося позачергове засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, яке провів перший заступник Володимирського міського голови Ярослав Матвійчук.

Про це повідомляють на веб-сайті Володимирської міськради.

Спочатку розглянули питання щодо виникнення надзвичайної ситуації природного характеру – захворювання на небезпечну інфекційну хворобу лістеріоз. Про випадок, зафіксований у громаді, доповіла завідувачка відділення епідеміологічного нагляду за інфекційними хворобами Володимирського районного відділу ДУ «Волинський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України» Світлана Мисинчук: у родині, що проживає у приватному секторі, захворіло немовля, хворобу підтвердили лабораторно, дитина проходить курс лікування.

Вирішили провести дослідження харчових продуктів, ґрунту, вмісту вигрібної ями на території домогосподарства на предмет виявлення бактерії, а також обстежити контактних осіб, які уже дали згоду на проведення аналізів.

Оскільки розповсюдниками хвороби є тварини, передусім гризуни, проведуть дератизацію у закладах освіти, а також у багатоквартирних житлових будинках.

Мешканців громади застерігають від придбання на стихійних ринках овочів та фруктів, а особливо – молочної та кисломолочної продукції, яка може бути зараженою. Перед вживанням усе потрібно добре мити та піддавати термічній обробці.

Члени комісії також заслухали генерального директора КП «Володимирський центр первинної медичної допомоги» Катерину Чубок з питання стабілізації епідемічної ситуації з керованих інфекцій у громаді. Стан щеплення вакциною КПК (від кору, паротиту і краснухи) у громаді складає близько 90 % запланованого. Збільшилась кількість захворювань на ГРВІ – 91 випадок за останній тиждень. Також зафіксували десять випадків ковіду у дорослих пацієнтів, для профілактики хвороби у наявності достатня кількість вакцини, за щепленням можуть звертатися усі громадяни, незалежно від місця укладення декларацій.

На засіданні обговорили хід роботи з укріплення об’єктів критичної інфраструктури, про що звітував керівник управління інфраструктури Ігор Возний, торкнулися питання початку опалювального сезону.

«Садочки, школи, лікарня уже з теплом. У четвер увімкнуть опалення і в оселях мешканців громади», – зазначив Ярослав Матвійчук.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: